392,49 Ft
457,38 Ft
64,566 $

Összefoglaló videón a Manchester United sokkoló szerda estéje

Újabb nagy lehetőséget hagyott ki a Manchester United arra, hogy közelebb kerüljön a listavezető Arsenalhoz, ráadásul hazai pályán, a Leeds ellen.

Fotó: EPA/ADAM VAUGHAN

A Manchester United rajongói közül sokan hátradőlve várhatták a Premier League-meccset szerda este a kiesés szélén álló Leeds ellen. Végül messze nem úgy alakult a mérkőzés, mint azt bárki várta volna.

Az edzőváltáson átesett Leeds erősebbnek tűnt, mint valaha, bár ehhez az is hozzájárult, hogy a Manchester United kezdője sem volt az igazi a hiányzók miatt, nem beszélve a bírói ítéletekről, amik kiverték a biztosítékot a szurkolóknál. Soron kívül Teljesen földbe állt tavaly a lakáshitelezés Magyarországon, soha nem látott adatok érkeztek

Még 1 perc sem telt el, a Leeds megszerezte a vezetést Gnonto révén, amivel rögtön megváltozott a játék képe. A Leeds nem vett vissza, és újabb gólokat rúghatott volna, ami részben meg is történt.

Rashford megint betalált

A második félidő is sokkolóan kezdődött az Old Trafford számára, ugyanis Varane öngóljával már 0-2 volt az állás. Az United folyamatosan próbálkozott, több helyzetet is kidolgozott, ám valami mindig közbejött.

A rekorder Rashford a 62. percben visszahozta a Vörös Ördögöket a meccsbe, parádésan fejelt a kapuba Dalot passzát követően. Tíz perc sem telt el, és a csereként beállt Sancho is bevette a Leeds kapuját, amivel már egál volt az állás.

Sancho egy nagyon nehéz időszak után térhetett vissza, többek között mentális gondjai is voltak, ám most remekül szállt be, és a játéka sokat hozhat a konyhára a jövőben. Végül maradta a 2-2, amivel az United két nagyon fontos pontot bukott, így 22 mérkőzés után 43 pontos a 45 pontos City mögött, akiknek súlyos jogi gondokkal kell szembenézniük, és még az sem kizárt, hogy Guardiola távozik.

Az Arsenal előnye kényelmesnek mondható, a 20 lejátszott meccs ellenére is 50 pontot számolnak, míg a City az előző héten nem tudta kihasználni a londoniak botlását. Sokat nem kell várnunk a Leeds elleni „visszavágóra”, mivel vasárnap ismét összecsap a két csapat a bajnokságban.

Ezúttal a Manchester United lesz a vendég, és Casemiro az eltiltása miatt továbbra sem léphet pályára, addig Sabitzer igen, aki a Bayern Münchentől érkezett kölcsönbe Eriksen súlyos sérülése miatt, és legutóbb is bizonyította, nagy értéke lehet az Unitednak.