Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
356,18 Ft
Euró
385,70 Ft
Font
448,56 Ft
Bitcoin
62,009 $

A gyerekek hosszabb ideig hordozhatják a koronavírust, mint a felnőttek: íme a tanulmány

A tanulmány szerint a gyerekek nemcsak hogy hosszabb ideig hordozhatják magukban a világjárványnak minősített koronavírust, hanem még tovább lehet bennük, mint azt korábban gondolták.

Tudomány

A T-800-as

Szerkesztő

A tanulmány szerint a gyerekek nemcsak hogy hosszabb ideig hordozhatják magukban a világjárványnak minősített koronavírust, hanem az még tovább lehet bennük, mint azt korábban gondolták.

A South China Morning Post a cikkében arról számolt be, hogy a washingtoni Gyermekek Nemzeti Kórházának kutatói több mint 60 gyermekorvosi dokumentációt elemeztek ki, akiket többször is teszteltek COVID-19-cel, a vírus által okozott betegséggel, és megállapították, hogy a negatív teszt medián ideje 25 nap volt. Soron kívül Így alakul a boltok nyitvatartása a pünkösdi hosszú hétvégén

Ez hosszabb, mint amit néhány más becslésben olvashattunk korábban hasonló kutatások végeredményeként. A kínai Sencsenben található Nemzeti Klinikai Kutatóközpont fertőző betegségekkel kapcsolatos kiadott tanulmányában ez a szám a legtöbb gyermek esetében 18 napot jelentett.

A felnőttek körében végzett vizsgálatok azt mutatták ki, hogy a pozitív tesztektől a negatív tesztekig eltelt idő mediánja körülbelül 20 nap volt. A tanulmányt úgy készítették el, hogy a világ minden tájáról származó adatokat dolgoztak fel.

Bár ritkán fordulnak elő olyan esetek, amikor az emberek egy hónapnál hosszabb ideig hordozzák ezt magukban, vannak rendkívüli esetek is. Kína délnyugati részén volt egy tünetmentes beteg, aki csak 45 nap után kapott negatív eredményt.

Sőt, egy washingtoni kórház egyik gyerekbetege a fertőzés első megerősítését követő 62 nappal kapott pozitív eredményt. Ritkább esetben sorozatos tesztek is csináltak. Ez az Egyesült Államokban készült dokumentáció szerint csak 10-ből egy esetben fordult elő.

Az is kiderült, hogy egy pozitív teszt nem feltétlenül jelenti azt, hogy a vírusból felépülő gyermek továbbra is átadhatja a vírust, mivel az eredményt génfragmensek idézhetik elő. Emellett további vizsgálatok folynak arról is, hogy lehetséges-e a vírus replikálódása ezekből a génfragmensekből.

A vírust illetően még mindig sok a kérdés, és számos olyan pont nem ismert azt illetően, hogy a járvány milyen hatással van a gyerekekre, és mi az oka annak, hogy kevésbé veszélyeztetettek, és miért nem valószínű, hogy náluk súlyos tünetek jelentkeznek.

Ekkorra várhatóak leghamarabb a széles körű koronavírus-oltások a WHO szerint

A kínai csapat például megállapította, hogy a vizsgálatuk során tesztelt 35 gyermek felénél egyáltalán nem jelentkeztek tünetek. Néhányuknál mindkét tüdőben jelen volt a fertőzés, de a lázon és az enyhe köhögésen kívül egyikük sem jutott el a súlyos állapotig.

Az egyik elmélet szerint a gyerekek a kevesebb ACE2 miatt kevésbé érzékenyek a vírusra, ami egy olyan fehérje, mely a koronavírushoz köthető, bejutván a gazdasejtbe. Más kutatók szerint a gyermekek immunválasza is eltérhet a felnőttekétől a vírusra vonatkozólag. Tudományos bizonyíték azonban még egyik ilyen különbségre sem született.

Az antitestek jelenlétét is megvizsgálták a vérben, melynek kifejlődésének középideje 18 nap volt a gyerekeknél. A felnőtteknél ez gyorsabban jelent meg, ahol az átlagok 10-15 nap alatt voltak megállapíthatóak a korábbi vizsgálatok szerint.

A kutatók becslései szerint a gyereknél átlagosan 36 napra van szükség ahhoz, hogy elegendő antitest képződjön a koronavírus legyőzéséhez. Ugyanakkor a vizsgálatokban résztvevők körülbelül felénél nem volt tapasztalható ez a szint az első és az utolsó teszt között.

A legtöbb vírus esetében ez úgy működik, hogy amikor elkezdik kimutatni az antitesteket, addigra a vírus már nem lesz észlelhető. A COVID-19-nél ez mindkét esetben látható. Ez azt jelenti, hogy a gyerekek akkor is képesek továbbvinni a vírust, ha az antitesteket már kimutatták.

A korábbi tanulmányok szerint a betegség nagyobb valószínűséggel okoz gondot az idősebb gyermekeknél. Az amerikai tanulmány szerint azonban azt fedezték fel, hogy a 6 és 15 év közöttieknél hosszabb ideig tartott a vírus (32 napos medián) eltűnése, míg a 16 és 22 éveseknél ez 18 napot jelentett.

Megérkeztek a vasárnapi koronavírus-számok Oroszországból: nem jó hírek

Megszólalt a tízéves kisfiú, akit osztálytársai bántalmaztak a kemecsei iskolában

A fiú azt mondta, haragszik a támadó lányokra, és bár már jobban van, álmában elő szoktak jönni a rossz emlékek.