Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,11 Ft
Euró
392,74 Ft
Font
457,90 Ft
Bitcoin
64,581 $

Friss tanulmányban vizsgálták a YouTube mentális egészségre gyakorolt hatásait

Az Ausztrál Öngyilkossági Kutató és Megelőző Intézet (AISRAP) kutatóinak friss tanulmánya szerint a YouTube-ot gyakrabban használók körében magasabb eséllyel alakul ki magány, szorongás és depresszió.

Fotó: Unsplash/NordWood Themes
Orvostudomány

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Medical Xpress jelentése szerint Dr. Luke Balcombe és Diego De Leo emeritus professzor a Griffith Egyetem Alkalmazott Pszichológiai Karáról és az AISRAP-ról arra törekedtek, hogy megértsék a világ leggyakrabban használt streaming platformjának a mentális egészségre gyakorolt pozitív és negatív hatásait.

Megállapításaik szerint a YouTube a 29 év alattiakra van a leginkább negatív hatással, valamint azokra, akik rendszeresen néznek mások életéről szóló tartalmakat.

Dr. Luke Balcombe, a tanulmány vezető szerzője úgy véli, a tartalomkészítők és a követők közötti paraszociális kapcsolatok kialakulása – olyan egyoldalú, plátói kapcsolat, mely jellemzően egy felhasználó és egy médiaszemélyiség közt alakul ki – aggodalomra adhat okot, ugyanakkor előfordult néhány semleges vagy pozitív eset is, amikor az alkotók szorosabb kapcsolatot alakítottak ki a követőikkel. Dr. Balcombe rámutatott:

„Ezek az online ‘kapcsolatok’ hiánypótlók lehetnek azok számára, akik például szociális szorongással küzdenek, azonban súlyosbíthatja a problémáikat, ha nem vesznek részt személyes interakciókban, melyek különösen fontosak a fejlődés éveiben. Azt javasoljuk, hogy az egyének korlátozzák a YouTube-on töltött idejüket, és keressék a társas érintkezés más formáit a magányosság leküzdése és a pozitív mentális egészség előmozdítása érdekében.”

A szakértő azt is megosztotta, hogy a YouTube-on eltöltött idő mennyiség gyakorta aggodalomra ad okot a szülők körében, akiknek nehézséget okoz, hogy nyomon kövessék, gyermekeik mire és hogyan használják a platformot. A tanulmányban leszögezték, a napi két óránál több YouTube-fogyasztás nagy gyakoriságú használatnak, a napi öt óránál több pedig túlzott használatnak minősül.

Indul a strandszezon, ennyivel kell többet fizetnünk tavalyhoz képest

Az jó hírt jelent, hogy a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. fürdői a 2023-as inflációnál kevesebbel emelik a belépőjegyeik árát.