Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,270 $

A szél- és napenergia válthatja a földgázt és a kőolajat?

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a szél- és napenergia-iparhoz köthető munkahelyek az elkövetkező tíz évben a leggyorsabban növekvő szakmák közé tartozhatnak.

Twenty20
Technológia

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A hivatalos adatok alapján a lista élén a szélturbinákkal foglalkozó technikus állhatnak majd, a harmadik helyre pedig a napelemszerelők kerülhetnek: az előbbihez köthető munkahelyek száma 2020 és 2030 között 4,7 százalékkal nőhet, az utóbbi esetében 6,1 százalékos emelkedés mutatkozhat.

Mindkét szakmáért átlagosan évi 50 ezer dollárt fizettek, azonban 2030-ra a pénzösszegek drasztikusan megemelkedhetnek, így egyre vonzóbb szakma lehet azok számára, akiket érdekel a terület. Soron kívül Három nő vesztette életét egy tragikus amerikai autóbalesetben

Érthető, miért növekszik ilyen gyorsan a szél- és napenergiákkal kapcsolatos munkahelyek száma – világszerte az országok kormányai és a nagyvállalatok a megújuló energiaforrások kinyerésébe fektetnek.

Pozitív példaként felhozható a Shell, az energiaipari óriáscég ugyanis szélerőműparkok létesítésébe kezdett az óceánokon, melyekkel az a céljuk, hogy megreformálják a piacot, bár ehhez még rengeteg erőfeszítésre van szükség.

Még bátorítóbb hallani, hogy az olyan régiókban, mint az Appalache-térség, amelyek régóta az energia- és széntermelésről voltak ismertek, a felhagyott bányaterületeket visszanyerik és tiszta energia előállítására szolgáló telephelyekké alakítják át.

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

Megint pontokat veszített a Liverpool, a hajrában állt be Szoboszlai

Szoboszlai Dominik a hosszabbításban állt be a West Ham United elleni fordulatos mérkőzésen.

100 ember letartóztatásával végződött egy palesztin-párti tüntetés Bostonban

Mintegy 100 személyt vettek őrizetbe a hatóságok egy palesztinbarát tüntetésen egy bostoni egyetemen, miközben a gázai konfliktus elleni tiltakozások egyre intenzívebbé válnak az amerikai egyetemeken.