Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,793 $

Először, másodszor, harmadszor, negyedszer, ötödször és hatodszor is Oroszország

Az Egyesült Királyság miniszterelnöke úgy véli, „nem a jövő történészei, hanem Ukrajna népe lesz a bíránk” abban, hogy a világ hogyan reagál Putyin „visszataszítóan barbár” támadására.

Fotó: Unsplash
Európa

Takács Petra

Szerkesztő

Boris Johnson szerint nem elég kifejezni támogatásunkat a szabályokon alapuló nemzetközi rend iránt, hanem meg is kell védenünk azt, ráadásul egy olyan „kitartó és hosszan tartó kísérlet nyomása alatt”, amely katonai erővel próbálja átírni a törvényeket.

Hozzátette, hogy „mindenkinek látnia kell, ahogy Putyin elbukik ebben a rettenetes invázióban”, a New York Times vasárnap megjelent számában pedig egy hatpontos terv keretében összefogásra szólította fel kollégáit világszerte. Soron kívül Budán nyílik meg hamarosan az ország legnagyobb Aldi üzlete

Ez alapján arra kéri a vezetőket, hogy mozgósítsanak egy „nemzetközi humanitárius koalíciót” Ukrajna számára, illetve támogassák az országot a „saját önvédelmének kialakítására irányuló erőfeszítésben”, valamint arra is kitért, hogy fokozni kell a Kremlre mért gazdasági nyomást – közölte a Sky News.

Rettegnek attól a Kremlben, hogy tömeges tüntetések lesznek az életszínvonal romlása miatt

Meggyőződése, hogy a háború elrendezésének diplomáciai útját kell követni, emellett egy „gyors kampányra” van szükség, amely azt a célt szolgálja, hogy a „biztonságot és rugalmasságot is megerősítsük” az euroatlanti térségben.

Először is, egy nemzetközi humanitárius koalíció mozgósítására szólított fel, az erre vonatkozó tárgyalásokat pedig jövő hétre ütemezte, amelynek során Kanada, Hollandia, Lengyelország, Szlovákia, Magyarország és a Cseh Köztársaság vezetőivel tart megbeszéléséket, majd hozzátette, hogy az USA 1000 katonát és 220 millió font segélyt tart készenlétben a humanitárius akciókhoz.

Másodszor, támogatást kér Ukrajna saját önvédelmének kialakításához, amelyhez gyors cselekvésre van szükség, hogy összehangolhatóak legyenek az erre irányuló erőfeszítések, hiszen egyre több nemzet fejezte ki hajlandóságát Ukrajna felé a védelmi felszerelések biztosítására vonatkozólag.

Harmadszor, maximalizálni kell a gazdasági nyomást Putyin rezsimje ellen, ez alapján ki kell zárni minden orosz bankot a SWIFT-ből, elvágni az ellenséget a Londonban tartott orosz „piszkos pénztől” és kézre keríteni az oligarchákat, azonban mindez csak akkor lesz elegendő, ha Európa véget vet az orosz gáz- és olajfüggőségének.

Negyedszer, meg kell akadályozni Oroszország ukrajnai tevékenységének „kúszó normalizálását”, hiszen az elmúlt évek legnagyobb tanulsága, hogy az orosz agresszió eredményeinek elfogadása csak újabb erőszakot szül, így nem engedhetjük, hogy a Kreml „darabokat harapjon le” egy független országból, amelynek népére mérhetetlen szenvedést mért.

Ötödször, nyitottságra van szükség a diplomáciával és a de-eszkalációval kapcsolatban, amennyiben Ukrajna kormánya teljes mértékben részt vesz bármilyen lehetséges megállapodásban, így elkerülve azt, hogy külső hatalmak döntsenek az ukrán nép sorsáról.

Hatodszor, azonnali cselekedetekre van szükség ahhoz, hogy megerősítésre kerüljön az euroatlanti biztonság, amely nemcsak a NATO keleti szárnyának, hanem az orosz agresszió által potenciális veszélynek kitett, nem NATO-tag európai országok, például Moldova, Grúzia és a nyugat-balkáni térség támogatását is magában foglalja.

A New York Times cikkéből kiderül, hogy a miniszterelnök kitért arra is, miszerint maximális szankciókat fognak alkalmazni azon országok ellen, amelyek részt vesznek az Ukrajna elleni orosz invázióban, vagy lehetővé teszik azt, mint például Fehéroroszország.

Egyre nagyobb méreteket ölt az éhezés Gáza északi részén

A Gázai övezet északi részén valóságos éhínség tapasztalható, figyelmeztet a Világélelmezési Program.

Máris elfogták a miskolci női gyilkosság gyanúsítottját

Egy nővel végzett a férfi, akit rövid időn belül elfogtak a rendőrök, súlyos büntetésre számíthat a tette után.

Videón az Újpest 7-0-s győzelme a Diósgyőr ellen

Egy több mint fontos mérkőzés várt az Újpestre a Diósgyőr ellen, ugyanis a bennmaradás volt a tét, miután veszélybe került az NB1-es tagságuk.