385,22 Ft
451,05 Ft
69,824 $

A Manchester City nyerte a Szuperkupát a Sevilla ellen, büntetőkkel

A Bajnokok Ligája és az Európa-liga győztesei csaptak össze egymással a Szuperkupában, ami messze nehezebb mérkőzést hozott a Manchester City számára, mint amire számítottak.

...svg content...Fotó: EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

A Sevilla nem véletlenül nyerte meg a második legrangosabb európai kupasorozatot. A Manchester City pedig érezhetően gyengült a BL-győzelme óta, miután Gundogan és Mahrez is eligazolt, míg De Bruyne súlyosan megsérült.

Nagy iramban kezdőzött a találkozó, mindkét oldalon akadtak lehetőségek. Az első gólt azonban nem a nagy esélyes City szerezte meg, hanem a Sevilla Y. En-Nesyri révén, amivel hamar hátrányba kerültek az angolok.

Büntetők lett a vége

Az első félidő végéig ugyan növelte a tempót Guardiola csapata, ez is kevés volt, így hátrányban várhatták a folytatást. Sőt, rögtön a második félidő elején hatalmas ziccert hibázott a Sevilla, máskülönben talán el is dönthették volna a találkozót.

A 63. percben sokba került a Sevilla védelmi hibája, Palmer az Arsenalhoz hasonlóan betalált, ezúttal kezdőként. Fordulásból Y. En-Nesyri újabb ziccert hibázott, Ederson nagyot védett, így maradt az 1-1.

A City előtt több komoly helyzet is adódott, ám mivel a felek tudták dűlőre vinni a dolgot, büntetőrúgásokra került sor. Végtelenül kiélezett volt a párbaj, és egyetlen hiba, egyetlen kapufa döntött az angol bajnok javára, így a klub fennállása első Szuperkupáját nyerte meg.