451,92 Ft
66,991 $

Őrült meccsen nyert a Ferencváros a Fehérvár otthonában

A magyar bajnok először lépett pályára az új idényben.

...svg content...Székesfehérvár, 2023. augusztus 6. A ferencvárosi Lisztes Krisztián (b2) gólt lõ a labdarúgó OTP Bank Liga 2. fordulójában játszott MOL Fehérvár FC - Ferencvárosi TC mérkõzésen a székesfehérvári Mol Aréna Sóstó stadionban 2023. augusztus 6-án. MTI/Szigetváry Zsolt

Bense Róbert

A Ferencváros egyből egy rangadóval kezdte az OTP Bank Liga új idényét, és bár a Fehérvár az előző, meglehetősen nehézre sikerült szezon után elveszítette főszponzorát is, nem adta magát könnyen.

A Sóstói Stadionban több mint 7000 drukker buzdította a csapatokat, a 13. percben azonban elcsendesült a hazai publikum, amikor a Fradi fiatal tehetséges, Lisztes megszerezte a vezetést. A 31. percben aztán megduplázták előnyüket a vendégek, Ramírez bombagólja 27 méterről zúdult a hálóba, a kapufa segítségével. Soron kívül Pünkösd: vasárnap és hétfőn is zárva lesznek az üzletek

Ramírez aztán a félidő vége előtt a saját kapujába is betalált, kapaszkodott a Fehérvár, aztán a második játékrész 8. percében az egyenlítést is megszerezték Kodro fejese révén, aki négy perccel később duplázott, így már a hazaiak vezettek.

A fordulatot követően megrázta magát a Ferencváros, és hat perc alatt hármat rámolt. A 63. percben Zachariassen, három perccel később Varga, majd megint három perc múltán Traoré is a kapu jobb oldalát választotta. Ráadásul mindhárom gólpasszt Abu Fani jegyezte.

Ezekre a gólokra már nem volt válasza a Fehérvárnak, a végeredmény 5-3 lett a Ferencváros javára, így a bajnokcsapat győzelemmel kezdte az új idényt, a Fehérvár pedig elvesztette az első hazai rangadóját.

Döntést hozott a bíróság Fico merénylőjének ügyében, több órán keresztül tárgyaltak

A lévai férfi indítékait is vizsgálták, egyértelmű a politikai motiváció.