Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,79 Ft
Euró
392,94 Ft
Font
458,48 Ft
Bitcoin
63,951 $

Marburg-vírus: mennyire kell aggódnunk a betegség miatt?

A Marburg-vírus a világ egyik leghalálosabbja, melyet 1967-ben fedeztek fel először az azonos nevű német városban, halálozási aránya pedig példátlanul magas, 88 százalékos.

Fotó: Unsplash/Cash Macanaya
Afrika

Borbély Fanni

Szerkesztő

A rendkívül virulens Marburg-vírusos megbetegedés egy jellemzően halálos kimenetelű vérzéses láz, mely ellen még mindig nem létezik sem ismert oltóanyag, sem pedig kezelés. Ennek okán pedig masszív aggodalom söpört végig az egész világon, míg a tudósok versenyt futnak az idővel a hatékony ellenszer megtalálásáért.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hétfőn megerősítette, hogy Egyenlítői-Guineában nyolc új megbetegedést regisztráltak, így a megerősített esetek száma kilencre emelkedett a járvány február bejelentése óta. Soron kívül Halálra ítéltek egy iráni rappert, amiért részt vett egy 2022-es tüntetésen

A TRT World jelentése szerint a WHO egy közleményt is kiadott az új, megerősített esetek kapcsán, mely szerint az új megbetegedéseket az ország keleti és nyugati részén regisztrálták.

Jelenleg legkevesebb 20 valószínűsíthető esetről tudni, és 20, a vírussal összefüggése hozható halálesetről. Matshidiso Moeti, a WHO afrikai regionális igazgatója hangsúlyozta, az új megbetegedések egyértelmű és kritikus jelzések arra vonatkozóan, hogy sürgősen fokozni kell a válaszlépéseket az átviteli lánc leállítására.

Attól tartanak ugyanis, hogy esetlegesen egy komolyabb járvány is kitörhet, mely sok emberéletet követelne. A Marburg-vírus terjedése egyre aggasztóbb, ugyanis az utóbbi időkben olyan országokból is jelentettek megbetegedéseket, mint Ghána, Guinea, Uganda, Kenya, Angola, a Kongói Demokratikus Köztársaság, Oroszország, Zimbabwe, Dél-Afrika és Németország.