390,08 Ft
455,91 Ft
57,279 $

Újabb dráma Liverpoolban, megint kikaptak Szoboszlaiék

Újabb drámai mérkőzésen van túl a Liverpool, melynek ideje alatt Szoboszlai Dominik csereként kapott lehetőséget.

Fotó: EPA/ADAM VAUGHAN

Már önmagában az komoly meglepetés volt, hogy Klopp a cserepadra tette Szoboszlait és Salah-t az Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén. Történelmi vereség lett a vége, 3-0-ra kapott ki az angol sztárcsapat az Anfield Roadon az Atalantától, melynek híre hamar bejárta a nemzetközi sajtót.

Klopp nagyon csalódott volt, ő sem számított arra, hogy ilyen helyzetbe kerültek, de nem adják fel. Ugyanakkor már nem az angolok az esélyesek, és úgy fest, gödörben találták magukat, mert a Crystal Palace is feladta a leckét a Liverpoolnak, akik megint hazai pályán játszhattak, ami mindig előny. Soron kívül Karácsony Gergely szerint „hazaárulás” a mini-Dubaj beruhásáról szóló törvényjavaslat

Szoboszlai ezúttal sem volt kezdő, Salah viszont igen, ugyanakkor az egyiptomi világsztár sem brillírozott. A 14. helyen álló Palace olyannyira feladta a leckét, hogy Eze a 14. percben egy komoly védekezési hiba végén megszerezte a vezetést. Klopp tudta jól, innentől még nehezebb lesz, mert a vendégek kifejezetten jól játszottak.

Addig a Liverpoolnak még csak szerencséje sem volt, bár nem sokkal a gól után a gólvonalról kellett menteniük Van Dijk elcsúszása miatt. Könnyedén 2-0 lehetett volna az állás az első 20 percben, majd jöttek a hazai helyzetek, felső kapufát is lőtt Endo, ám nagyobb ziccerek is maradtak ki ennél, Nunez révén is.

Szoboszlai a 46. perctől volt a pályán Endo helyén, míg Bradley két perccel később sérülés miatt hagyta el a játékteret. Alexander-Arnold állt be helyette, majd jött Gakpo, Jota és Elliott. A végjáték a Liverpool támadásairól szólt, de még Salah ziccerét is blokkolni tudta a Palace védelme, akik ezzel elhozták a 3 pontot. A Liverpool 71 pontos maradt az eddig 73 pontot gyűjtött Manchester City mögött, és ha az Arsenal hozza a meccsét, 74 ponttal lehet ott az élen.