Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,229 $

Joe Biden vizsgálatot indít a next-gen konzolok alkatrészhiánya miatt

Az alkatrészhiány komolyan befolyásolja az amerikai gazdaságot, főként a koronavírus-járvány idején, így most egy vizsgálatot indítanak az ügy feltárására.

Fotó: Flickr/Gage Skidmore
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az egész világon pusztító koronavírus-járvány által előidézett alkatrészhiány egyre több iparágra nézve kezd rendkívül káros lenni, mely arra készteti az amerikai elnököt, hogy vizsgálatot indítson a probléma megoldására.

Biden elnök várhatóan már ma aláír egy végrehajtási parancsot, mely elindítja az alkatrészhiány 100 napos kivizsgálását, hogy alternatívákat és stratégiákat tudjanak kidolgozni az amerikai gazdaságra gyakorolt hatásának enyhítésére. Az Apple, a Sony, az AMD és a Qualcomm felhívására került reflektorfénybe a probléma, ugyanis a vállalatok jelezték, milyen kihatással lehet a hiány a gazdaságra rövidebb és hosszabb távon. Soron kívül Arne Slot váltja Jürgen Kloppot a Liverpool kispadján

Mivel a félvezetők kritikus szerepet játszanak az amerikai és a globális gazdaságot tápláló, az amerikai innovációhoz hozzájáruló és a nemzetbiztonságot fokozó termékek és szolgáltatások gyártásában, Joe Biden elnök úgy véli, a probléma megoldása prioritást élvez – írja a GameSpot.

Tekintettel a félvezetők központi szerepére, jelenleg kiemelt fontosságú, hogy az Egyesült Államok képes legyen azok tervezésére és legyártására. A félvezetők hiánya például az Xbox Series X és a PlayStation 5 next-gen konzolok egyik legfontosabb alkatrésze, továbbá jelentős szerepe van a laptopok és az asztali számítógépek gyártásában is.

Olyan széles körben elterjedtek, hogy már az autóipar is küzd a problémával, miután az elektromos járműveknek is szükségük van félvezetőkre a működéshez. A Biden által kiadott végrehajtási eljárás nem csupán a félvezetőkre korlátozódik, az amerikai elnök vizsgálatot indított a védelmi, a közegészségügyi, a biológiai, az információs kommunikációs technológia, a közlekedés, valamint az energia- és élelmiszergyártás területén is.