389,35 Ft
453,65 Ft
63,935 $

Bombameglepetés: Argentína kikapott Szaúd-Arábiától

A váratlan vereséggel nagyon nehéz helyzetbe kerültek Messiék, az már most kijelenthető, hogy a szaúdiak ezzel a torna első és valószínűleg legnagyobb bravúrját produkálták.

MTI/EPA/Mohamed Messara

Bense Róbert

Előzetesen mindenki arról beszélt, hogy Argentína lehet a katari világbajnokság egyik favoritja, most azonban az is kérdésessé vált, hogy egyáltalán a csoportból sikerül-e valahogy továbbverekedniük magukat.

Az biztos, hogy sem Lengyelország, Mexikó meg aztán pláne nem lesz könnyű ellenfél. Pedig a mérkőzés nagyon nem így indult, hiszen Lionel Messi már a 10. percben büntetőt értékesített. Soron kívül Látványos meteort fotóztak a salgói vár felett (fotók)

Argentína lendületben maradt, ám először a 23. percben Messi gólját érvénytelenítették, négy perccel később pedig Lautaro Martinez találatát vette el a VAR, mindkettőt lesre hivatkozva. A háromgólos vezetés helyett így csupán sovány előnnyel várhatták az argentinok a folytatást.

Az elvett gólok érezhetően megroppantották Argentínát, Szaúd-Arábia pedig ki is használta a zavart, a 48. percben al-Sehri lőtte ki a bal alsót, 1-1. Alig öt perccel később al-Davszari a vezetést is megszerezte, csodás bombával mattolta Martinez kapust.

Innentől kezdve Argentína hiába próbálkozott, Szaúd-Arábia hősiesen védekezett, időhúzással és sárgákkal rombolták a játékot, ellenfelük pedig teljesen ráfeszült a hátrányra. A mérkőzés végén al-Sahrani-t hordágyon kellett levinni a pályáról, a hosszas ápolás miatt 15 perc hosszabbítás következett, de újabb gól már nem született. Oda Argentína veretlensége, de az is lehet, hogy a világbajnoki álmaiknak is lőttek.