Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
354,92 Ft
Euró
385,81 Ft
Font
451,24 Ft
Bitcoin
70,883 $

Az etióp katonaság őrizetbe vette a BBC egyik riporterét

A hírek szerint a BBC egyik riporterét, Girmay Gebrut az etióp milícia letartóztatta a konfliktusok sújtotta Tigray tartományban.

...svg content...Illusztráció Flickr/AMISOM Public Information
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

A BBC Tigrinya munkatársa, Girmay Gebru a hírek szerint egy katonai táborba került a regionális fővárosban, Mekelle-ben, a tanúk elmondása szerint pedig Gebrut a főváros egyik kávézójában tartóztatták le katonai egyenruhás személyek, négy másik emberrel együtt.

A BBC szerint sürgősen meg kell állapítani a fogva tartás okát, a munkatársak aggodalmukat fejezték ki az etióp hatóságok bánásmódja miatt, egyelőre pedig a helyi hatóságok válaszára várnak az ügyben. Soron kívül Újabb megrázó információk láttak napvilágot a halálos verőcei hajóbalesetről

Egy másik helyi újságírót, Tamirat Yemane-t és két fordítót, Alula Akalut és Fitsum Berhane-t szintén letartóztatták a hétvégén, akik a The Financial Times és az AFP hírügynökségnél dolgoztak.

Mivel a tigrayi konfliktusról az elmúlt időszakban szinte semmiféle hír nem jutott ki a világsajtó felé, a BBC megpróbálta feltérképezni a jelenlegi helyzetet, ám az etióp kormány agresszívan lépett fel az ügyben, és arra figyelmeztetett, intézkedéseket fognak eszközölni az olyan személyek ellen, akik szerintük „félrevezetik a nemzetközi médiát”.

A tigrayi konfliktus november elején kezdődött, mikor Abiy Ahmed miniszterelnök katonákat vonultatott a régióba, miután azzal vádolta a Tigray People Liberation Frontot (TPLF), hogy megtámadta az egyik katonai támaszpontot.

A héten Antony Blinken amerikai külügyminiszter kijelentette, hogy az Egyesült Államokat is érinti a tigrayi konfliktus, mely „komoly aggodalmakat vet fel az eddig jelentett atrocitások és az általánosan romló helyzet miatt”.

A The New York Times által nemrégiben megszerzett bizalmas amerikai kormányzati jelentésből kiderült, hogy az etióp tisztviselők és a szövetséges milícia harcosai szisztematikus etnikai tisztogatási kampányt folytatnak a régióban.

Lázár János: Magyarország nem akar pusztán „leányvállalat” lenni

Ehelyett „szuverén ország akar maradni, amely érdekvezérelt módon működik együtt a gazdasági partnereivel”.