Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,127 $

Vuhani családok vallomása a kínai kormányról: „soha többé nem lehetünk boldogok”

A COVID-19 fertőzések áldozatainak hozzátartozói kétségbeesetten próbálnak elégtételt venni a helytelenül eljáró hatóságokon, Hupej tartomány kormánya azonban ellehetetleníti a próbálkozásaikat.

Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A COVID-19 fertőzések áldozatainak hozzátartozói kétségbeesetten próbálnak elégtételt venni a helytelenül eljáró hatóságokon, Hupej tartomány kormánya azonban ellehetetleníti a próbálkozásaikat.

Csung Hanneng vuhani nyugdíjas átélhette minden szülő legrosszabb rémálmát, ugyanis februárban elveszítette fiát, aki koronavírus-fertőzés következtében halt meg. Mások számára is hasonló sors jutott, ezért úgy döntöttek, beperlik a helyi döntéshozókat azért, amiért nem cselekedtek szakszerűen. Soron kívül Arne Slot váltja Jürgen Kloppot a Liverpool kispadján

Nincs egyszerű dolguk, ugyanis az ügyek sokszor el sem jutnak a bíróságokig, mivel az ügyvédeket megfenyegették, ezért szinte képtelenség igazságot szolgáltatni. A vuhani és hupeji családok azzal vádolják a helyi kormányt, hogy eltitkolták a járvány kitörését, ezzel elősegítették azt, hogy valósággal berobbanjon az epidémia a térségben, ahol több mint 3,9 ezren hunytak el a fertőzésben.

„Azt mondják, a járvány természetes úton létrejött baleset volt, a súlyos következményei viszont emberek által keletkeztek, ezért felelősségre kell vonnunk a tetteseket. A családunk testileg és szellemileg is megtört – soha nem lehetünk már boldogok.”

fogalmazott Csung.

Csung hozzátette, a valóság teljesen eltér attól, mint amit a kormánypropaganda a külvilágnak üzent, mivel a kórokozó januárban döbbenetes gyorsasággal terjedt Vuhanban, a hatóságok ennek ellenére semmilyen figyelmeztetést nem adtak ki a város lakosai részére.

Csung és 39 éves tanár fia, Peng Csi a holdújév közeledtével vígan vásárolgatott az egyik piacon, miközben emberek milliói tették meg ugyanezt, felkészülve a hagyományos nagyszabású fesztiválra.

Miután január 24-én végre karantén alá helyezték Vuhant, Csung és Peng számára késő volt, mivel mindketten lebetegedtek. Amíg az édesanya szépen lassan felépült, addig fia állapota egyre súlyosbodott. Az elkövetkező hetekben kórházról kórházra jártak, de pozitív koronavírus-teszt nélkül rendelkeztek, ezért egyik klinikára sem vették fel a férfit.

Végül február 6-án helyezték el az egyik intenzív osztályon, felesége, hétéves kislánya és szülei azonban attól az időponttól kezdve többé nem látták élve szeretett férjüket, édesapjukat és fiukat. Két héttel később lélegeztetőgépre kötve Peng szervezete feladta a harcot a koronavírussal szemben, és örökre eltávozott.

Az Egyesült Államokban élő kínai veterán aktivista, Jang Csancsing elmondta, a kínai bíróságok mindent megtesznek azért, hogy elhallgattassák a családokat, sokszor kenőpénzt kínálnak nekik, illetve az ügyvédeiknek azért, hogy ne kezdeményezzenek büntetőpereket az állammal szemben.

A járvány múlt decemberben tört ki Vuhanban, a Kommunista Párt továbbra sem vállalta a felelősséget a történtekért, azt is kizártnak tartják, hogy a patogén vírus Kínából származhat, a laboratóriumi eredetéről szóló elméleteket pedig nevetségesnek tartják.