Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
67,052 $

Űrhotelépítő robottal állt elő egy startup

Az Orbital Assembly Corporation vállalat bejelentette, hogy végrehajtották az első sikeres teszteléseket azzal a prototípussal, amellyel a jövőben univerzumbéli szállodákat szerelhetnek össze.

...svg content...Orbital Assembly
Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A vállalat vezérigazgatója, Tim Alatorre hivatalos sajtótájékoztatóján elmondta, komoly mérföldkőhöz érkeztek az úgynevezett Szerkezeti Rácsos Összeszerelő Demonstrátor Robottal (DSTAR), amellyel új távlatokat nyithatnak meg a futurisztikus projektek számára – írta az Interesting Engineering magazin.

A főként NASA-veteránok által vezetett cég ambiciózus célokat tűzött ki maga elé, 2023-ra el szeretnék készíteni a Voyager Űrállomást, ami egy közel 200 méter hosszúságú hotel lesz majd, amit Föld körüli pályára állíthatnak még ebben az évtizedben. Soron kívül Verőcei halálos hajóbaleset: felvételek a kutatásról az eltűntek után

Azon túl, hogy a szálloda folyamatosan forogni fog saját tengelye körül, mindezt nem egyedül fogja megtenni, mivel tárt karokkal várják majd a turistákat, akik busás pénzösszegekért cserébe a Holdon tapasztalható súlytalansághoz hasonló körülmények között tölthetnek el néhány napot az univerzumban.

Ha minden az előzetes tervek szerint alakul, akkor leghamarabb 2027-ben már fellőhetik a világűrbe a Voyagert, melynek megnyithatják később a kapuit a látogatók előtt, ehhez azonban az kell, hogy a startup mérnökei és szakemberei megfeszített tempóban dolgozzanak az elkövetkező években.

Ahhoz, hogy meg lehessen építeni ezt a hatalmas struktúrát a világűrben, különféle speciális szerkezeteket és eszközöket szükséges bevetni, ilyen a korábban említett DSTAR is, amellyel létrehozhatják az űrállomás belső vázát és külső tartóelemeit. A robot képes hat tonnányi teher mozgatására, miközben a karjai egészen futballpályányi hosszban ki tudnak nyúlni.

A DSTAR utódja, a Szerkezeti Rácsos Összeszerelő Prototípus Robot (PSTAR) számára sokkal bonyolultabb feladatokat szánnak, elsőként ugyanis már Föld körüli pályára állíthatják, azonban még mielőtt ezt megtennék, laboratóriumi körülmények között megvizsgálják, mennyire bírja a mikrogravitációt, vagyis a súlytalanság állapotát.