389,35 Ft
453,65 Ft
63,793 $

Újabb védett kerékpársávot létesíthet Karácsony Gergely a belvárosban

Harmadik alkalommal kérdezték meg a budapestieket, hogy a főváros mire költhetne el egymilliárd forintot. Bár a Nagykörútra megálmodott műanyag oszlopok meg sem nyerték a saját kategóriájuk versenyét, Karácsony Gergely főpolgármester dönthet a telepítésük mellett.

Fotó: Budapest első forgalomterelő oszlopokkal védett kerékpársávja az Üllői úton 2023. augusztus 15-én. MTI/Hegedüs Róbert
Belföld

Koós Alexandra

A Mandiner írta meg, miszerint a budapestiek közül mindössze 25 500-an szavaztak arról, hogy a közösségi költségvetés keretében mire fordítson egymilliárd forintot a fővárosi önkormányzat. A portál szerint az öt kategória győztesei megfelelnek Karácsony Gergely főpolgármester kedvenc témáinak, de megeshet, hogy a legnagyobb káoszt egy második helyezett ötlet okozza: a Nagykörúton kialakítandó védett kerékpársáv, ami vélhetően még inkább ellehetetlenítené a közlekedést a fővárosban.

Kifejtették, a szakmai jóváhagyást megszerző és a szavazáson nyertes ötleteket elviekben megvalósítják, ám eddig a 33 győztes tervből mindössze nyolc készült el, a tavalyi kiírásból pedig konkrétan egy, a híres/hírhedt, sokak által problémásnak tartott Üllői úti védett kerékpársáv. Soron kívül Budán nyílik meg hamarosan az ország legnagyobb Aldi üzlete

A most lezárt versenyben a helyi kis ötletek között a Boráros tér zöldítése (3591 szavazat), a nagy ötleteknél a Széll Kálmán tér árnyékosabbá tétele (3424 szavazat), az esélyteremtő Budapest kategóriában a több nyilvános mosdó a közterületeken (7669 szavazat) nyert. A zöld Budapestnél a „beton helyett fák és bokrok” (7292 szavazat) került ki győztesként, elsősorban a belvárosban, de konkrétumok nélkül, a nyitott Budapestnél pedig a „védett kerékpáros útvonalak” kapta a legtöbb voksot, 4648-at. Megjegyezték, utóbbi helyszín nélküli, azaz már önmagában ez a győztes elegendő lehet ahhoz, hogy totális felfordulást okozzon a belvárosban.

Ahol viszont szerepelt konkrét útszakasz, az az ötlet második lett a saját kategóriájában, 3435 szavazattal. Leírásában ez szerepel: a nagykörúti kerékpáros infrastruktúra biztonságosabbá tétele különböző eszközökkel, például fizikai elválasztó elemekkel.

A szabályok szerint az online és offline beérkezett szavazatok összesítését követően kategóriánként a legnépszerűbb ötletek valósulhatnak meg a rendelkezésre álló keretösszeg erejéig. Ha viszont a legmagasabb pontszámú ötletek nem töltik ki, úgy a maradék pénz összevonva is felhasználható a kategóriák soron következő két-két ötletének valamelyikére a főpolgármester döntése alapján. A Mandiner itt kiemelte, miszerint nagy rá az esély, hogy Karácsony Gergely a kerékpársáv mellett dönt.

Hozzátették, az eredmény szerint a Nagykörútra álmodott védett kerékpársávra és a „nyitott Budapest” kategória győztesére összesen 8000 szavazat érkezett, ami a város összlétszámát tekintve finoman szólva sem sok.

Egyre nagyobb méreteket ölt az éhezés Gáza északi részén

A Gázai övezet északi részén valóságos éhínség tapasztalható, figyelmeztet a Világélelmezési Program.

Videón Haaland mesternégyese a Manchester City meccséről

Haaland nagy napon van túl, ugyanis mesternégyest szerzett a Manchester City legutóbb mérkőzésén, amivel válaszoltak az Arsenal üzenetére.