Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,709 $

Rengeteg kiskorú menekült kerülhet idegen országokba, de szülők nélkül

Moria menekültei közül sokan új országokba kerülhetnek, de van egy fontos kitétele ennek, ami szerint kísérők nem utazhatnak el velük.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

Moria menekültjei közül sokan új országokba kerülhetnek, de van egy fontos kitétele ennek, ami szerint kísérők nem utazhatnak el velük.

A görögországi Lesbos szigetén lévő nagy menekülttábor újra nagy sajtónyilvánosságot kapott, miután tűz ütött ki a helyszínen, és a körülbelül 13 ezer fős menekültcsoportnak távoznia kellett. Többségük még mindig a szabad ég alatt kénytelen aludni étel és ital nélkül. Soron kívül Jakab Péter pártja már biztosan nem indulhat az EP-választáson

Közben a helyiek megpróbálják megakadályozni a tábor újjáépítését. A konfliktus éleződik, miközben a rendőri erők távol akarják tartani a menekülteket a város központjától, akiknek még sátraik és lepedőjük sincs.

Sok családos is van a menekültek között kisgyerekekkel, vagy babákkal. A BBC News beszámolója szerint Németország azt mondja, 10 európai ország beleegyezett abba, hogy 400 kísérő nélküli kiskorú menekültet befogadnak.

Horst Seehofer belügyminiszter a pénteki sajtóeseményen elmondta, hogy a legtöbb kiskorú menekült, akik ezelőtt a nagy menekülttáborban laktak, Németországba és Franciaországba költözhet át. Ez lehet az első olyan megoldás, amit azonnal alkalmazni tudnak a helyzet javítása érdekében, miután vannak, akik a mezőkön, vagy az utak szélén alszanak.

A görög kormány egy csapatot küldött a szigetre, hogy helyben találjanak megoldást a kérdésre, de a lakosok ellenzik az új tábor terveit. Évek óta gondot okoz a menekültekkel kapcsolatos kérdés, miközben Olaszország és Görögország azzal vádolta a tehetősebb északi országokat, hogy nem tettek eleget, addig számos közép- és keleti nemzet nyíltan ellenzi a menekült kvótájának felvételét.

Franciaország és Németország 100-150 gyermeket fogadhat be. Hollandia is vállalta, hogy 50 kiskorúnak biztosít helyet, addig Finnország például 11 menekültnek ad szállást és ellátást. A tárgyalások más államokkal is zajlanak.

A német beszámolók szerint Svájc, Belgium, Horvátország, Szlovénia, Luxemburg és Portugália szintén be fog fogadni pár gyereket. A belügyminiszter azt mondta, ez a tűzeset emlékeztető volt arra, hogy min kell változtatni Európán belül. Szégyenletesnek nevezte a tábor helyzetét, és a tűzeset egy kudarcot vallott európai menekültpolitika közvetlen következménye.

Szerdán mind a 400 gyereket egy biztonságosabb helyre vitték, amit az EU belügyi biztosa erősített meg. Ekkor állapodtak meg a kiskorúak átszállításának és elszállásolásának finanszírozásáról. A görög miniszterelnök, Kyriakos Mitsotakis kijelentette, hogy a menekültválság Európa problémája, és az EU-nak konkrét lépésekre lenne szüksége annak kezelésére.

Angela Merkel, a német kancellár telefonon egyeztetett az elnökkel, és elmondta, hogy Németország beleegyezett a menekült gyerekek egy részének átvételébe.

Drónfelvételeken a porrá égett hatalmas menekülttábor Görögországból

Kikapott a Barcelona, amivel már most bajnok a Real Madrid

A Barcelona hiába vezetett két alkalommal is a Girona ellen, végül kikaptak, így a Real Madrid már most bajnoknak mondhatja magát.