Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,07 Ft
Euró
392,28 Ft
Font
457,77 Ft
Bitcoin
63,613 $

Már 89 ember életét követelte a rejtélyes betegség, a WHO kutatócsapatot küld a helyszínre

Gyorsválaszi munkacsoportot vetett be az Egészségügyi Világszervezet a rejtélyes betegség megvizsgálásra, ami már legalább 89 ember halálát okozta.

Fotó: Twitter/Peter Louis
Afrika

Nagy Noel

Szerkesztő

Az eddig ismeretlen betegség szélsebesen terjed a Dél-Szudánban található Fangak városában, amelyet a helyi tudósok nem is tudtak beazonosítani – írja a BBC. Kolerára már biztosan letesztelték a vett mintákat, azok azonban negatív eredményeket mutattak.

A régiót a közelmúltban nagyon súlyos áradások sújtották, amely sokszor elősegíti a betegségek terjedését. Shelia Baya, a WHO egyik szóvivője közölte, hogy az áradások miatt már eleve csak helikopterrel tudták megközelíteni a régiót.

Lam Tungwar Kueigwong, Dél-Szudán földügyi minisztere elmondta, hogy a súlyos áradások miatt az olyan betegségek, mint a malária sokkal gyorsabban kezdtek terjedni, ráadásul komoly alultápláltság alakult ki a gyermekek körében a súlyos élelmiszerhiány miatt.

Kueigwong hozzátette, hogy a közeli olajmezőkről ráadásul nagy mennyiségű olaj szivárgott az árvízbe, amely miatt számos háziállat elpusztult. Az Orvosok Határok Nélkül nevű szervezet is megerősítette, hogy az áradások következményeképp nagyon komoly gond az egészségügyi intézményekben:

„Nagyon aggódunk az alultápláltság és a súlyos alultápláltság miatt, amely már a WHO által megengedett mérték kétszeresét elérik. Megduplázódott az alultápláltság miatt kórházba kerülő gyermekek száma, amióta megtörténtek az áradások”

Az elmúlt három év során ráadásul mindig súlyos áradások csaptak le Dél-Szudán egyes részeire, amelyért a szakértők szerint a klímaváltozás okolható. Ez azonban katasztrofális humanitárius válságot idézett elő, főként az élelmiszerhiány miatt.

Dél-Szudán közel egy évtizede szerezte meg a függetlenségét Szudántól egy véres háborút követően, az instabilitás és a klímaváltozás azonban súlyos károkat okoz az országban. A lakosság nagy része nemzetközi segélyre szorul, az ENSZ segítőszervei biztosítják az alapvető szolgáltatásokat, mint az egészségügy és az oktatás.