Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
66,930 $

Az oroszok szerint az USA-val rövid- és középtávon rossz marad a kapcsolatuk

Moszkva nem vár nagy változást a jövőben az Egyesült Államokkal folytatott kapcsolatában, hiába a választási eredmények.

...svg content...Fotó: A G20-csúcs szervezői által közreadott képen Donald Trump amerikai (b2) és Vlagyimir Putyin orosz elnök (j) beszélget Antonio Guterres ENSZ-főtitkár (b), Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter (b3) és Recep Tayyip Erdogan török elnök (Putyin mögött) jelenlétében a világ 19 legfejlettebb gazdaságú és vezető feltörekvő országát, valamint az Európai Uniót tömörítő húszas csoport, a G20 oszakai csúcstalálkozójának második napján, 2019. június 29-én. MTI/EPA/G20
Európa

Takács Petra

Szerkesztő

A Kreml gondosan elemzi az amerikai félidős választásokról szóló információkat, de nem tulajdonít nekik túl nagy jelentőséget, mert rövid- és középtávon Oroszország és az Egyesült Államok közötti kapcsolatok továbbra is rosszak maradnak – jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő szerdán újságíróknak.

 „Az amerikai kongresszusi választások fontosak, de rövid és középtávon nem szabad eltúlozni a jelentőségüket az amerikai-orosz kapcsolatok jövője szempontjából” – hangoztatta Peszkov. Soron kívül Pünkösd: vasárnap és hétfőn is zárva lesznek az üzletek

„Ezek a választások semmin sem tudnak érdemben változtatni. A kapcsolatok egyelőre rosszak, és azok is maradnak” – tette hozzá. A vádakkal kapcsolatban, hogy Oroszország megint beavatkozott az amerikai választásokba, Peszkov azt mondta, hogy a Kreml ezekhez annyira hozzászokott, hogy észre sem veszi őket.

Megmarad a „ruszofób konszenzus”

Korábban Anatolij Antonov, Oroszország washingtoni nagykövete azt mondta, hogy az amerikai kongresszusban a választások eredményétől függetlenül megmarad a „ruszofób konszenzus”. Naivnak nevezte azt a várakozást, hogy az orosz diplomatákat az eredmények összeszámlálása után szívesen látnák a Capitoliumban.

Antonov a RIA Novosztyi hírügynökség szerdai kiadásában megszólalva kifogásolta, hogy az Egyesült Államok befagyasztotta a tavaly elindított stratégiai párbeszédet, amelynek keretében egyeztetések folytak arról a megállapodásról is, amely a hadászati támadófegyverek csökkentéséről megkötött Új START szerződés helyébe léphetne. Nehezményezte, hogy az orosz nagykövetség alkalmazottjai és családtagjaik címére fenyegetések érkeznek, és hogy az amerikai külügyminisztérium indoklás nélkül megtilthatja az orosz diplomatáknak Washington elhagyását.

Peszkov kérdésre válaszolva azt mondta: túl korai lenne az Új START-megállapodás szerinti helyszíni ellenőrzések újraindításáról beszélni, és nem is lehet erről előzetes bejelentést tenni, mert a kapcsolatok „szövete jelenleg nagyon vékony” és mert „nem lehet párbeszédről beszélni”.

Közölte, hogy a Kremlben még mindig mérlegelik, hogy Oroszország milyen formában vegyen részt a G20 csoport és a Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége (APEC) közelgő csúcstalálkozóján, az erre vonatkozó döntést az következő napokban fogják ismertetni. A két fórumon elvileg lehetőség nyílna a kapcsolatfelvételre az orosz és az amerikai elnök között.

Lemondással fenyegetőzik az izraeli védelmi miniszter, ha nem fogadják el a háborús tervét

Az izraeli háborús kabinet egyik tagja lemondással fenyegetőzik, amivel válaszút elé állította Benjamin Netanjahu miniszterelnököt.

Nem szeretik a fiatalok, ha az influenszerek politizálnak

Egy friss felmérés szerint a magyar fiatalok többsége nem különösebben vevő az influenszerek politikai állásfoglalására.

Kirúghatja a Barcelona Xavit, de az a klubnak is nagyon fájna

A Mundo Deportivo friss beszámolója szerint jelentős anyagi terhet jelentene a Barcelonának, ha úgy döntene, hogy végül meneszti Xavit a vezetőedzői posztról.