358,47 Ft
387,08 Ft
450,11 Ft
62,856 $

Összefoglaló videón a Manchester City kiütéses győzelme a klubvilágbajnoki döntőben

A Manchester City számára nem jelentett különösebb kihívást a Fluminense legyőzése, ami megmutatja, a brazil futball továbbra sem tart ott, mint az európai topfutball.

Fotó: EPA/ALI HAIDER

Hujber Dávid

Fogalmazzunk úgy, a Manchester Citynek nem jelentett óriási kihívást a Fluminense a klubvilágbajnoki döntőben. Az angolok Bajnokok Ligája győztesként várhatták a találkozót, abszolút favoritként. Sokan bíztak benne, hogy a brazil sztárcsapat talán kihívást jelent majd az angoloknak, de nem így lett.

Guardiola egy igen erős csapatot küldött fel a pályára, akik motiváltnak tűntek, nem volt még részük hasonlóban, és ez egy olyan trófea, amit mindenképpen meg szerettek volna szerezni. Sok kérdést nem hagyott a City, olyannyira nem, hogy Álvarez már az 1. percben beköszönt, és ezzel összeomlasztották a brazilokat. Soron kívül Vitézy Dávid szerint a fővárosi állatvédelem kudarc

A lehető legrosszabb forgatókönyv valósult meg a Fluminense számára, akik még csak gólt sem tudtak szerezni. Illetve mégis betaláltak a kapuba, csak épp a sajátjukba, mert Nino öngóljával már 2-0 volt az állás a 27. percben. Az első félidőben nem esett több találat, és végig érezni lehetett, hogy a Manchester City lesz az a csapat, mely a végén ünnepelhet.

A 72. percben Álvarez, a meccse embere gólpasszt adott Fodennek, amivel minden eldőlt. Nem mintha addig igazán lettek volna nyitott kérdések, és a nézők a lefújás előtti pillanatokban is láthattak egy találatot. Álvarez nagyot ment, duplázott a 88. percben, és miután volt egy gólpassza is, maximálisan megérdemli a meccs embere címet.

Az M4 Sport élőben közvetítette az eseményeket, és természetesen a nagy ünneplés sem maradhatott el. A City kerete olyan erős, hogy akár már ma, pár órával a győzelmüket követően újra pályára tudnának lépni, de a klubvilágbajnoki szereplés miatt ezen a hétvégén nem játszik az angol címvédő a Premier League-ben, ahol pénteken a Liverpool egyik legnagyobb riválisa rögtön pontokat hullajtott, ami a City számára is jó hírt jelent.