Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,18 Ft
Euró
385,80 Ft
Font
451,41 Ft
Bitcoin
71,118 $

Latin-Amerika: az internethiány miatt több millió embernek lehetetlenült el az oktatása

A koronavírus-járványnak eddig számos szomorú konklúziója volt az elmúlt fél év során, a világ legfejlettebb és legkevésbé fejlett régióira nézve egyaránt, azonban az utóbbi esetben kezd tisztán látszani, hogy a következmények súlyosabbak.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

A koronavírus-járványnak eddig számos szomorú konklúziója volt az elmúlt fél év során, a világ legfejlettebb és legkevésbé fejlett régióira nézve egyaránt, azonban az utóbbi esetben kezd tisztán látszani, hogy a következmények súlyosabbak.

A pandémia egy nagyon fontos és azonnal orvosolandó dolgot szinte rögtön a felszínre hozott, nevezetesen, hogy mennyire mély társadalmi egyenlőtlenségek vannak az egyes országokban, ami különösen Latin-Amerikára igaz. Ehhez tartozik a digitális megosztottság is, ugyanis most derült ki igazán, mekkora problémát jelent a nem megfelelő internet-hozzáférés. Soron kívül Verőcei hajóbaleset: nagy sebességgel ütközhetett a motorcsónak, a szállodahajó kapitánya őrizetben

Mint a legtöbb országban, a koronavírus-járvány berobbanását követően azonnal bezárták az oktatási intézményeket Chilében is. A diákok képzése természetesen nem maradt abban, és valamennyi középiskolai illetve egyetemi tanár az online térbe helyezte át az oktatási felületet.

Ez viszont egy rendkívül mély problémára világított rá, ugyanis a chileiek 47%-ának az internet egy luxusterméknek minősül, a lakosok közel felének nincs megfelelő internetkapcsolata. Ebből kifolyólag többen internetkávézók segítségéhez folyamodtak, viszont a fokozódó járványhelyzet miatt ezek is ideiglenesen bezárni kényszerültek.

Az egyik aggódó szülő, aki eddig sem engedhette meg magának sem a számítógép megvásárlását, sem a megfelelő internetkapcsolat biztosítását, úgy fogalmazott: „ami eddig nagyon nehéznek bizonyult, az most egyenesen reménytelennek tűnik”. A probléma pedig azért is jelentős, mert egyes chilei egyetemeken a diákok akár 90%-a is állami ösztöndíjtól függ, amit elbukhatnak, ha nem tudnak a tanterv szerint haladni.

Egy joghallgató például úgy véli, ha már alkotmányos alapjogként biztosítják a világ számos helyén a megfelelő oktatáshoz való jogot, akkor a helyzetre való tekintettel az internettel is ugyanezt kellene tenni. Több millió chilei oktatása sodródott a pandémiával veszélybe, és sajnálatos módon csak egy ország a sok közül, amelynél ez a veszély fennáll.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/a-koronavirus-masodik-hullama-pszichesen-lehet-igazan-pusztito/

Szentkirályi Alexandra lassan szinte félve vezet Budapesten a kátyúk miatt (videó)

Szentkirályi Alexandra, a Fidesz főpolgármester-jelöltje napi szinten szembesül a budapesti helyzettel.