Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,96 Ft
Euró
392,60 Ft
Font
457,77 Ft
Bitcoin
64,541 $

Kína egyik vezető vakcinagyártó elnöke is lemondott, ezzel a céggel tárgyal Magyarország

A legfrissebb jelentések szerint az állami tulajdonban lévő Sinopharm két vezetője is lemondott, de egyelőre nem ismertek a pontos okok.

Külföld

Takács Petra

Szerkesztő

A legfrissebb jelentések szerint az állami tulajdonban lévő Sinopharm két vezetője is lemondott, de egyelőre nem ismertek a pontos okok.

Ez az a bizonyos nagy kínai cég, amivel Magyarország is tárgyal, és akár rövid időn belül milliós tételben szállíthatnak vakcinákat Budapestre. Orbán Viktor péntek reggel jelentette be, hogy a magyar szakemberek már Pekingben vannak és pár napon belül döntés születhet. Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

Egy hazai felmérés szerint azonban a magyar emberek közül csak nagyon kevesen választanák a kínai vakcinát, de lehetséges, hogy nagyon sokan meg fogják gondolni magukat, ha ezek az oltóanyagok már hatalmas mennyiségben lesznek jelen az országban.

A CNBC közben arról számolt be, hogy a kínai állami tulajdonban lévő Sinopharm két vezetője is lemondott, bár a pontos okok egyelőre nem ismertek. A cég hivatalosan is megerősítette, hogy az elnöke kedden távozott az igazgatóságból.

Li Zhiming lemondása körül személyes okokat említettek, de az ezzel kapcsolatos részletek nem kerültek nyilvánosságra. Li Hui, aki a Sinopharm leányvállalatának, a China National Medicines Corpnak volt az igazgatója és egyúttal az ellenőrzési bizottság tagja, szintén személyes okokra hivatkozván mondott le.

A CNBC e-mailben kereste meg a vállalatot, hogy mik a pontos okok, mivel nem kaptak közvetlen utalást arra vonatkozólag, hogy a lemondások hátterében oltásokkal kapcsolatos kérdések lennének. Cikkünk megírásának pillanatában a cég nem reagált a levélre.

A kínai hatóságok december végén hagyták jóvá a pekingi székhelyű gyártó vakcináját a szélesebb körű használatra. Az oltóanyag hatékonysága a hivatalos tájékoztatás szerint közel 80%, amit a harmadik fázisú teszt után állapítottak meg. Erről az állami média számolt be elsőként.

A WHO csapta ezzel a kínai vállalattal is együttműködik, hogy később azok megkaphassák a nemzetközi forgalmazási engedélyt, amit valószínűleg egy vészhelyzeti felhasználási jóváhagyás előzne meg.