Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
359,64 Ft
Euró
387,87 Ft
Font
450,39 Ft
Bitcoin
63,078 $

Ennyi pénzre számíthatunk otthoni munkavégzés esetén

Az Országgyűlés által kedden elfogadott rendeletek a munkáltatókat és a munkavállalókat is érintették.

Budapest, 2015. május 22. Bemutató a Hoffice (home+office, vagyis otthon+iroda) elnevezésű lakásban a dolgozz otthonról mozgalom népszerűsítéséért, Budapesten 2015. május 22-én. MTI Fotó: Marjai János
Belföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Országgyűlés által kedden elfogadott rendeletek a munkáltatókat és a munkavállalókat is érintették.

A szerda 0 órától életbe lépő korlátozások mellett átmeneti szabályozásokat is beiktattak annak érdekében, hogy a vállalkozások a vészhelyzet alatt is talpon maradjanak – számolt be róla az Infostart hírportál az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkozáspolitikáért felelős államtitkárára hivatkozva. Soron kívül David Pressman két szóval kommentálta Orbán Viktor és Volodimir Zelenszkij beszélgetését

A tárca közleményéből kiderült, hogy a pandémia első hulláma alatt szerzett tapasztalatok alapján bevált a távmunka.

A kormány legújabb rendelete értelmében a veszélyhelyzet alatt a munkavállalók és a munkáltatók a munka törvénykönyve távmunkavégzésre vonatkozó előírásaitól eltérően is megállapodhatnak, ezáltal mindkét fél érdekei érvényesülhetnek.

Az új rendelet alapján a munkavégzés helye szabadon választhatóvá válik, a távmunkát pedig részlegesen is el lehet végezni a munkanapok bizonyos részében. A munkáltató home office esetén költségtérítéses formában hozzájárulhat a munkavállaló kiadásaihoz, mégpedig a mindenkori minimálbér 10 százalékával, ami jelenleg 16 100 forintot jelent.

A munkáltató köteles tájékoztatni a munkavállalót a munkavégzéshez szükséges, egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkakörülmények szabályairól, a munkavállalónak pedig ezek teljesülésére figyelemmel kell megválasztania a munkavégzés helyét – írta az Infostart.

Röpködtek a bírságok a vissza nem vitt ajánlóívek miatt

A Nemzeti Választási Bizottság több mint négy millió forint bírságot szabott ki a határidőre vissza nem vitt ajánlóívek miatt.