Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,96 Ft
Euró
392,60 Ft
Font
457,77 Ft
Bitcoin
64,541 $

WHO: A koronavírus elleni vakcinák „hamis biztonságérzetet” adnak

A WHO vezetője nehezményezte, hogy még mindig nagyon sok ember hiszi azt, hogy ha beoltatja magát, akkor semmi más óvintézkedést nem kell tennie a vírus ellen.

Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) etióp fõigazgatója beszédet mond a lyoni WHO-akadémia avatóünnepségén 2021. szeptember 27-én. MTI/EPA/REUTERS POOL/DENIS BALIBOUSE/POOL
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

Az Egészségügyi Világszervezet vezetője arra figyelmeztetett, hogy a globális koronavírus-járvány még egyáltalán nem ért véget, egyesek hiába ringatják magukat abban a tévképzetben, hogy az oltással egy csapásra minden megoldódik. A szervezet vezetője kiemelte, nagyon veszélyes, hogy az emberek „hamis biztonságérzetet” teremtenek maguknak az oltás után – írja az Al Jazeera.

Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója egy szerdai sajtótájékoztatóján beszélt a vakcinák nyújtotta „hamis biztonságérzettől”, valamint az emberek hozzáállásáról a járvánnyal kapcsolatban. Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

„Sok országban és közösségben aggódunk amiatt a hamis biztonságérzet miatt, hogy a vakcinák véget vetettek a világjárványnak, és hogy a beoltott embereknek nem kell más óvintézkedéseket tenniük. Az oltások életeket mentenek, de nem akadályozzák meg teljesen a fertőzést. Az adatok azt mutatják, hogy a delta variáns megjelenése előtt a vakcinák körülbelül 60 százalékkal csökkentették a terjedést – a deltával ez körülbelül 40 százalékra csökkent”.

Kiemelte továbbá, hogy a delta variáns térnyerése olyan mértékű volt, hogy szinte teljesen kiszorította a többi variánst, köztük az eredeti vuhani vírust is. A főigazgató rámutatott, mindenkinek be kell oltatnia magát, nem csupán saját egészsége érdekében, hanem azokért is, akik hevesebben reagálhatnak a vírusra, ami miatt akár életüket is veszthetik a fertőzésben.

A főigazgató ajánlása szerint továbbra is szükséges a maszkhasználat, a rendszeres kézmosás és fertőtlenítés, valamint a távolságtartás. Meglátása szerint az európai emberek visszatértek a járvány előtti szintre, annak ellenére, hogy a járvány brutálisan berobbant a régióban, a kórházak pedig már nem látnak ki a munkából, olyan sok a fertőzött.