Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,58 Ft
Euró
392,56 Ft
Font
458,32 Ft
Bitcoin
63,272 $

A varázsgombák képesek biztonságosan kezelni az olyan mentális állapotokat, mint a PTSD

Egy új, mérföldkőnek számító kutatás eredményei szerint a varázsgomba nagyban segíthet az olyan mentális állapotok kezelésében, mint például a PTSD.

Fotó: Unsplash/Ali Bakhtiari
Orvostudomány

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

A varázsgombákról az emberek többsége alapvetően a drogokra asszociál, azonban érdemes egy kicsit kiszélesíteni ismereteinket, hiszen a varázsgombában található pszichoaktív alkaloid, a pszilocibin kisebb dózisban történő adagolása alkalmas arra, hogy enyhítsék az érintetteknél fennálló mentális zavarokat, egy friss kutatás szerint pedig nem jár sem rövid sem pedig hosszú távú mellékhatásokkal.

A King’s College London Pszichiátriai, Pszichológiai és Idegtudományi Intézete (IoPPN) által végzett tanulmányban megállapították, hogy a varázsgomba 10 és 25 mg-os dózisban maximálisan biztonságosan alkalmazható. A kutatás eredményei pedig mérföldkőnek számítanak az alternatív terápiás kezelések alkalmazására vonatkozóan, hiszen e tanulmány bebizonyítja, hogy a pszilocibin biztonságos, és hatásos azon betegek körében, akik depresszióban vagy PTSD-ben szenvednek. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

Tekintettel a tényre, hogy a hagyományos orvoslásban alkalmazott terápiák az esetek többségében semmiféle sikert nem hoznak a beteg életében, a pszilocibin hatalmas fölénnyel törhet be a terápiák piacára, mivel a kutatási eredmények masszív bizakodásra adnak okot a hatékonyság tekintetében. Bohókásan fogalmazva, ez az első kísérlet, mely alaposan megvizsgálja a varázsgomba varázserejét.

A kutatók ugyanis egy 89 résztvevőből álló csoporton tesztelte a pszilocibin hatását, majd véletlenszerűen kiválasztottak 60 embert, akiknek ellenőrzött, laboratóriumi környezetben adtak 10 vagy 25 mg pszilocibint, a fennmaradó 29 fő pedig placebót kapott. Minden résztvevőt 6-8 órán át megfigyeltek, majd ezt követte a 12 hetes utánkövetés, mely idő alatt kiértékelték a változásokat, beleértve figyelem, a memória, a tervezés, illetve az érzelmek feldolgozásának képességét.

A kutatók kiemelték, a kutatás azért is könyvelhető el abszolút sikerként, mert a tanulmány időtartama alatt egyetlen résztvevő sem akart kilépni a programból, mely arra utal, hogy a pszilocibin alkalmazása semmiféle negatív következménnyel, vagy éppen egészségügyi tünettel nem jár. A legnehezebb feladat azonban kétségkívül az lesz, hogy a kutatók meggyőzzék az orvostársadalmat a pszilocibin hatásosságáról és biztonságos alkalmazásáról a depresszióban és PTSD-ben szenvedő betegek esetében.