Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
360,65 Ft
Euró
388,25 Ft
Font
452,69 Ft
Bitcoin
63,462 $

Van, ahol a koronavírus mellett természeti csapásokkal is meg kellett küzdenie az embereknek

A Nemzetközi Vöröskereszt legújabb tanulmánya szerint legalább 51.6 millió ember van a földön, akiket egyrészt a koronavírus-járvány, másrészt természeti csapások érintettek idén, mint az áradások vagy trópusi viharok

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

A Nemzetközi Vöröskereszt legújabb tanulmánya szerint legalább 51.6 millió ember van a világon, akiket egyrészt a koronavírus-járvány, másrészt olyan természeti csapások érintettek idén, mint az áradások vagy trópusi viharok – számolt be róla az Al Jazeera.

A nemzetközi humanitárius szervezet csütörtökön nyilvánosságra hozott elemzésében rámutat, az Ázsiai-Óceániai régiót különösen súlyosan érintette ez a kettős csapás, „duplakatasztrófát” kellett átélniük a koronavírus-járvány és a régióra lecsapó klímajelenségek miatt. Olyannyira súlyos a régió helyzete, hogy a „duplakatasztrófa” által sújtott emberek 80 százaléka a térségből került ki. Soron kívül Kunhalmi Ágnes szerint nem teljesen értelmezhető, amit Magyar Péter csinál

„A járvány jelentősen rontotta azon emberek helyzetét, akik a természeti csapások áldozataivá váltak, egyrészt súlyosbította a kihívásokat, másrészt pedig jelentősen lassította a helyrerázódás esélyeit” – emelte ki a tanulmány, valamint hozzátette, India és Banglades a két legérzékenyebben érintett ország, ahol 40 millió ember életét nehezítette meg a duplakatasztrófa.

A két országot főként áradások és súlyos viharok sújtották, ezek közül is kiemelendő az Amphan Ciklon, amely az elmúlt évtizedben tapasztalt legsúlyosabb trópusi vihar volt a régióban. A ciklon legalább 15 millió, vesztegzár alatt lévő embert érintett, és annak következményeképpen 129-en életüket vesztették és nagyon nehézzé váltak a segélyezési munkák, mint az evakuáció.

A tanulmány kiemeli, egy monszun következtében kialakult áradás legalább 17 millió indiai és 5 millió bangladesi életét nehezítette meg. Az Ázsiai-Óceániai régiót ráadásul az extrém hőhullámok is különösen érzékenyen érintették, amely 179 millió embert érintett csak a környéken, ezen felül 2.3 millió főt érintően még súlyos erdőtüzek is pusztítottak. Ezek mind pedig aközben, hogy a kormányok különböző vesztegzárakat és szigorú intézkedéseket vetettek ki a járvány megfékezésére.

Francesco Rocca, a Nemzetközi Vöröskereszt elnöke egy közleményben fogalmazott úgy, hogy ezek a friss adatok is alátámasztják, amit az önkéntesek a frontvonalról jelentettek: „a klímaválság nem állt le a koronavírus kedvéért, és több millió embernek a két válság együttes hatásától kellett szenvednie”.

Az elnök azt is kiemelte, a világ „példátlan mértékű pénzt invesztál” a koronavírus-járvány okozta válság enyhítésébe, ám a kormányoknak figyelemmel kellene lennie arra is, hogy zöld alapú technológiákba fektessen be. „A masszív globális befektetések is igazolják, ha a kormányok azonnali globális fenyegetéssel néznek szembe, képesek cselekedni” – tette hozzá.

Gulyás Gergely szerint Magyarország szívességet tesz az EU-nak az uniós elnökséggel

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint Magyarország uniós elnöksége előnyös lehet az Európai Unió számára.