387,72 Ft
450,63 Ft
60,801 $

Újabb drámai pillanatok az Eb-n, Ukrajna kiejtette Svédországot

Noha a svédeknek több lehetősége volt, az ukránok jutottak tovább az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

Fotó: Twitter/ Svensk Fotboll

Az ukrán válogatott hosszabbítás után 2-1-re legyőzte Glasgow-ban a svéd csapatot a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság utolsó nyolcaddöntőjében, kedden.

Tapogatózó kezdés után az ukránok az előzetes esélylatolgatások alapján némi meglepetésre, a játék képét tekintve viszont nem érdemtelenül szereztek vezetést történetük első kieséses szakaszban elért Eb-találatukkal. A több lehetőséget kidolgozó skandinávok még a szünet előtt egalizáltak a kontinensviadalon már négy találatnál járó Forsberg révén. Soron kívül Magyar-kínai megegyezés született a vasúti járműgyártás területén

A fordulást követően a rendkívül sportszerű – az 50. percig mindössze 2-2 szabálytalanságot hozó – találkozón mindkét együttes kapufáig jutott, az ukránok egyszer, a svédek – Forsberg révén – kétszer is, ám a játékrészben gól nem született.

Parádés: videón Messi két zseniális megmozdulása Bolívia ellen

A ráadás első félidejében egy szabálytalanság nyomán emberelőnybe kerültek az ukránok, a sérülések sorozatát hozó hosszabbítás hosszabbításában pedig élni tudtak az eséllyel. Andrij Sevcsenko szövetségi kapitány csapata így tovább futja történelmi szereplését, és készülhet a negyeddöntőre, ahol szombaton az angol válogatott ellen lép pályára Rómában.

péntek:
Svájc-Spanyolország, Szentpétervár 18.00 (1.)
Belgium-Olaszország, München 21.00 (2.)

szombat:
Csehország-Dánia, Baku 18.00 (3.)
Ukrajna-Anglia, Róma 21.00 (4.)

Forrás: MTI

Átvette a vezetést a Manchester City, az Arsenal már csak a második

36 mérkőzés után a Manchester City vezeti az angol bajnokságot 2 ponttal az Arsenal előtt, akiknek fel van adva a lecke.

Sorozatban harmadik győzelmére készül a Chelsea, élőben közvetíti a televízió

A Chelsea idén nem sok alkalommal nyert egymás után három mérkőzést, és ez most sikerül, meglehetősen jó hangulatban várhatják a végjátékot.

Bajnokként lép pályára a Real Madrid, élőben adja a tv

Élőben adja a televízió a Real Madrid meccsét a Granada ellen, aminek nincs tétje a királyi gárda számára, maximum annyi, hogy bajnokként is nyerjenek.