391,02 Ft
457,96 Ft
62,771 $

6-0-val üzent az Arsenal Szoboszlaiéknak és a Manchester Citynek

Megdöbbentően jó formában van az Arsenal, akik legutóbb 6-0-ra nyertek a Sheffield United ellen az angol bajnokságban.

Fotó: EPA/VINCE MIGNOTT

Kiss László

Továbbra is a Liverpool vezeti az angol bajnokságot, de miután a Manchester City legyőzte a Manchester Unitedet, mindössze 1 pont az előnyük. Sőt, az Arsenal sincs messze, 2 ponttal számolnak kevesebbet a londoniak, így továbbra is rendkívül szoros a kiírás, képtelenség megtippelni a végeredményt.

Szoboszlai Dominik visszatérésével csak tovább erősödött a Liverpool, viszont a három topcsapat közül ők vannak a legnehezebb helyzetben a sok sérült miatt. Több sztárjátékos hosszabb időre dőlt ki, aminek később megfizethetik az árát. Az Arsenal az utóbbi időben pedig újra olyan formába lendült, mint tavaly, bár az idény végére kiengedtek, és a City lett a bajnok. Soron kívül Bőnyi iskolai késelés: a megkéselt lány túl van az életveszélyen

Legutóbb a sereghajtó Sheffield Unitedhez látogattak, akik történelmi pofont kaptak. Odegaard, az Arsenal csapatkapitánya már az 5. percben eredményes volt, míg a 13. percben Bogle a saját kapujába talált be. Két perccel később Martinelli iratkozott fel a góllövők listájára, aminek köszönhetően 15 perc alatt eldöntötték a 3 pont sorsát.

Mindez, ha nem lenne elég, Martinelli gólpasszából Havertz is eredményes volt az első félidőben. 25 perc elteltével már 4-0-ra ment az Arsenal, de még mindig volt bennük pár gól, addig a hazaiak semmit sem tudtak tenni ez ellen. Pár perccel az első félidő lefújása előtt Rice 5-0-ra módosította az állást.

Ugyan az 58. percben White szintén góllal ünnepelhetett az este folyamán, több találat már nem esett a lefújásig. Ez a 6-0 azonban így is kellően erős üzenet volt a riválisoknak, akiknek van miért aggódniuk. Az Aston Villa a 4. helyen 55 pontos, 8 ponttal vannak a Liverpool mögött, velük már aligha lehet számolni a bajnoki harcban.