Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,30 Ft
Euró
389,63 Ft
Font
454,89 Ft
Bitcoin
59,042 $

Putyin szerint a NATO évek óta készül az Oroszországgal való konfrontációra, és a hidegháború maradványai

Vlagyimir Putyint kicsit sem lepte meg a NATO döntése, valószínűleg tisztában volt azzal, hogy milyen válaszlépéseket fog tenni a világ legnagyobb katonai szövetsége.

Fotó: Vlagyimir Putyin orosz elnök az Államtanács ülésén a moszkvai Kremlben 2022. május 25-én. MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat
Európa

Hujber Dávid

Szerkesztő

A NATO szerdán bejelentette az új stratégiáját, és hasonlóra a hidegháború óta nem volt példa. Közvetlen fenyegetésként beszéltek Oroszországról, mely több mint négy hónapja vívja a maga harcát Ukrajnával.

Mindeközben Finnország és Svédország csatlakozás előtt áll a NATO-ban, ami kapcsán Putyin orosz elnök igen egyértelműen fogalmazott. Oroszország első emberét nemigazán lepte meg a NATO stratégiája, többek között az sem, hogy az USA jelentős mértékben növeli katonai jelenlétét Európában.

Elmondása szerint a NATO 2014 óta készül az Oroszországgal való konfrontációra, amire tényként tekint. „Erre tényként kell tekintenünk! Az, hogy 2014 óta készülnek valamilyen aktív akcióra ellenünk, számunkra nem jelent újdonságot.” – idézte a TASZSZ Putyint a Kaszpi-csúcsot követően.

„Emiatt Oroszország határozott lépéseket tesz érdekei védelmében. Elég régóta szükségük van egy külső ellenségre ahhoz, hogy egyesítsék maguk köré a szövetségeseket az állítólagos fenyegetés miatt.” – mondta Putyin, aki elsősorban az U SA akcióira gondol.

„Irán nem voltelég jó erre a szerepre, Oroszország sokkal jobban beleillik a képbe. Megadtuk nekik ezt a lehetőséget, hogy egy új történelmi szakasz részeként egyesítsék maguk körül az összes szövetségesüket.”

„Számunkra azonban ebben semmi újdonság nincs. Ez is csak azt bizonyítja, amit mindig is mondtunk, a NATO-blokk a múlt korszaka , a hidegháború korszakának maradványa.” – fogalmaz ott az elnök.

„A Nyugat viszont azt mondja, a NATO megváltozott, most már leginkább egy politikai unió, de folyamatosan ürügyet és lehetőséget kerestek arra, hogy katonai szervezetként új lendületet adjanak ennek az egésznek. Itt most ezt meg is teszik, szóval nincs számunkra ebben újdonság.”