Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,32 Ft
Euró
388,49 Ft
Font
451,58 Ft
Bitcoin
61,654 $

Kimondta a bíróság: nem lehet 2096-ig titkosítani a Pfizer dokumentációját

Kimondta ítéletében egy amerikai szövetségi bíró, hogy az amerikai Gyógyszer- és Élelmiszerengedélyeztetési Hatóságnak (FDA) radikálisan meg kell gyorsítania a Pfizer dokumentációjának nyilvánosságra hozatalát.

A cég emblémája a Pfizer amerikai gyógyszergyártó társaság New York-i székházán 2021. szeptember 17-én. Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerhatóság (FDA) szakértõi ezen a napon ülnek össze megvitatni, szükségük van-e az amerikaiaknak a Pfizer és BioNTech vállalatok által az új koronavírus ellen közösen kifejlesztett oltóanyagból egy harmadik adag beadására is. MTI/EPA/Jason Szenes
Észak-Amerika

Nagy Noel

Szerkesztő
TÉMÁK

A szövetségi bíróság kimondta, hogy az eredeti tervek szerint évtizedeken át tartó nyilvánosságra hozatalt jelentős mértékben meg kell gyorsítani. Az FDA ugyanis korábban azt mondta, akár 2096-ig is elnyúlhat, mire minden dokumentumot feloldanak a titkosítás alól.

Mark Pittman kerületi bíró nem értett egyet az FDA érvelésével, hogy csak 500 oldalt képesek egyetlen hónap alatt feldolgozni és nyilvánosságra hozni. Mint a bíró is jelezte, ennek a dokumentumnak hatalmas jelentősége van a nyilvánosság számára, ezért szükséges az időszerű közlésük. Soron kívül Nagyot bukott Valter Attila a Giro d’Italia ötödik szakaszán

Pittman elfogadta az FDA korábbi ajánlatát, hogy hónap végéig 12 ezer oldalnyi dokumentumot hoznak nyilvánosságra, azonban elrendelte, hogy jelentősen meg kell gyorsítaniuk a további dokumentumok közlését március hónaptól kezdődően.

Pittman ezen felül elrendelte, hogy a felpereseknek (akik a közérdekű adatigénylést benyújtották, mely alapján megindult a per) és az FDA-nak közös helyzetjelentést kell nyilvánosságra hoznia április 1-ig a gördülő közzétételről, majd 90 naponta mindig meg kell ezt tenni, ameddig a teljes dokumentáció nem lesz nyilvános.

A pert még Aaron Siri ügyész indította egy orvosokat tömörítő, átláthatóságért küzdő szervezet nevében azzal érvelve, hogy ha 108 nap elegendő volt az FDA-nek ahhoz, hogy engedélyezze a vakcinát, akkor nem lesz szükség évtizedekre a dokumentumok teljes feldolgozásához.