387,48 Ft
452,53 Ft
66,462 $

Percekre volt a BL-döntőtől a Bayern, de fordított és nyert a Real Madrid

A Real Madrid és a Bayern München közül egyvalakinek távoznia kellett a Bajnokok Ligája döntője előtt a kupából.

...svg content...Fotó: EPA/Mariscal

Hujber Dávid

Kedd este tartották meg az első elődöntős visszavágót, aminek ideje alatt a PSG és a Dortmund csapott össze egymással. Hiába a PSG erős kezdője, a négy kapufa és a több mint 30 helyzet, a franciák már nincsenek harcban a trófeáért. A németek viszont ott vannak a döntőben, amit méltó módon ünnepeltek meg.

Mbappé az első között vállalta magára a kiesést, szerinte nem volt elég jó, mert ennyi helyzetből gólokat kellett volna szerezniük. Azok, akik arra fogadtak, hogy a PSG idegenben és hazai pályán is kikap, miközben még csak gólja sem lesz, igen szép pénzeket nyerhettek, miután erre nagyok voltak a szorzók a fogadóirodáknál. Soron kívül Gigantikus légtisztító lehet az emberiség ütőkártyája a klímaváltozás elleni küzdelemben

A PSG edzője szomorúan nyilatkozott, majd nem sokkal később a klub elnöke is megtette ugyanezt. Mindkét szakember gratulált a Dortmundnak, sok sikert kívántak nekik, akik számára már csak az volt az egyetlen kérdés, a Real Madriddal vagy a Bayern Münchennel játsszák a nagy döntőt Londonban.

V. Junior óriási szólókat vágott le

A Real Madridnál Ancelotti semmit nem bízott a véletlenre, egy igen erős kezdőt küldött fel a pályára, és ezzel együtt a kispadon is egymást váltották a jobbnál jobb játékosok, akik egytől egyig komoly hatással tudnak lenni a játékra. A Bayern Münchennél már bonyolultabb volt a helyzet, mert papíron Tuchel kevésbé meríthetett ilyen szinten.

Hamar egymásnak esett a két csapat, mindkét oldalon voltak helyzetek az első percekben. Először a Bayern, majd a Real Madrid kapuja előtt csorgott el veszélyesen a labda. A 13. percben pedig V. Junior rúgott kapufát, ami végül kifelé pattant, és mivel az ismétlés sem volt sikeres, maradt a 0-0. A 27. percben Tuchel máris cserélni kényszerült Gnabry váratlan sérülése miatt, Davies ugrott be a helyére.

1 perccel később megszületett a Bayern első kaput eltalált lövése, Kane parádés módon fordult rá, amit Lunin hárított, tolt ki szögletre. Az első félidő végén is volt egy nagyobb helyzete a Realnak, amit Neuter megint védeni tudott, meccsben tartva ezzel a németeket. A 67. percig főként V. Junior szólóiról és Neuer védéseiről szólt.

Neuer hibája sokba került

Szinte megállíthatatlan volt a brazil, miközben a közönséget tuningolta, arra kérte őket, hogy szurkoljanak még erőteljesebben, majd jött a dráma, ugyanis a csereként beállt Davies hatalmas gólt lőtt. Ezzel a nagy góllal már a Bayern volt előnyben, hiába a Real Madrid helyzetei és állandó nyomása Neuer kapuja előtt.

Ugyan a Real Madrid szinte azonnal egyenlített egy öngóllal, Nacho kétkezes lökése egyértelműen szabálytalan volt, tehát a gól, a madridi egyenlítés érvénytelen. A 76. percben minden eldőlhetett volna, Kane ziccerben hibázott, csak az oldalhálót találta el. A 88. percben jött az újabb dráma és fordulat, amikor V. Junior lövését Neuer simán védhette volna, de hibázott, a kipattanót pedig Joselu bevarrta a hálóba.

Röviddel ezután még ennél is drámaibb jelenetek zajlottak le a pályán, amikor először les miatt elvették a Real gólját, majd a VAR-os elemzés után jóváhagyták Joselu dupláját. Ez volt az a pillanat, amikor a teljes kispad berohant, együtt örültek, viszont még mindig volt hátra jó pár perc a hosszabbításból. Az utolsó percek feszültségekkel telve teltek el, ugyanis a Bayern azt reklamálta, érvényes volt a góljuk a végén, hiába intett lest a partjelző. Az eredmény már nem változott, ami azt jelenti, a Real Madrid lesz az ellenfele a Dortmundnak a nagy fináléban.