387,76 Ft
450,56 Ft
62,830 $

A Paks nem akarja a talajra fogni a ZTE elleni döbbenetes vereséget

Könyves Norbert is végtelenül csalódott, amiért 1 pontot sem tudtak szerezni hazai pályán a kieséstől menekülő ZTE ellen.

Fotó: A gólszerző Könyves Norbert, a Paksi FC (b) játékosának gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában játszott Paksi FC - Ferencvárosi TC mérkőzésen a Paksi FC Stadionban 2023. december 10-én. MTI/Vasvári Tamás

Kiss László

Az NB1 sokszor igencsak kiszámíthatatlan, amiben leginkább az angol bajnokságra hasonlít, ahol egy kiesés elől menekülő csapat is gondokat okozhat egy topcsapatnak. Most pontosan ez történt, ugyanis a ZTE egy olyan találkozót nyert meg a Paks otthonában, amire gyakorlatilag senki sem számíthatott.

A teljes képet tekintve ennek egy sima meccsnek kellett volna lennie, ám távolról sem volt az. 4-3 lett a vége, és ugyan a Paks még mindig vezeti a bajnokságot, a Ferencváros ezzel egy igen komoly ziccert kapott az előzésre. Jó esélyük lehet arra, hogy átvegyék a vezetést, és lehetséges, hogy a péntek esti vereség dönti majd el a cím sorsát. Soron kívül Itt a videó az adácsi vonatbalesetről, kamionnal hajtott a vonat elé

A Paks csatára, Könyves Norbert hangsúlyozta, ilyenkor nehéz mit mondani, és ő sem érti, hogyan veszthették el ezt a mérkőzést. Annak ellenére, hogy végig dominálták az első félidőt, négy gólt is kaptak a 90 perc alatt. Úgy érzi, a szünetben kissé bealudtak, de nem sokkal később ismét felpörögtek, ám ez sem volt elég.

„Nagyon nehéz ilyenkor mit mondani, nem értem, hogy tudtuk elveszteni ezt a mérkőzést. Végig domináltuk az első félidőt, aztán a szünetben kicsit talán bealudtunk, viszont utána megint felpörögtünk” – szólalt meg a drámai vereséget követően Könyves, aki szintén értetlenül állt a kialakult helyzet előtt.

„Csak saját magunkat hibáztathatjuk, a vereség semmiképpen nem fogható a talajra, ezt most fejben kell a helyére tennünk. Bízom benne, a következő mérkőzéseken ezt a mait majd visszaadja a sors. A jövő hét elején megnézzük, kielemezzük a találkozót, aztán már a következő, Kisvárda elleni mérkőzésünkre készülünk, amit természetesen szeretnénk megnyerni” – idézte a paksi csapat hivatalos oldala, a paksifc.hu Könyvest.