385,54 Ft
450,65 Ft
67,103 $

Bayer Leverkusen-Atalanta döntőt rendeznek az Európa-ligában

A Marseille nagyon simán esett ki az Európa-liga elődöntőjében az Atalanta ellen, addig az AS Roma drámai körülmények között búcsúzott.

...svg content...Fotó: EPA/RONALD WITTEK

Hujber Dávid

Csütörtök este rendezték meg az Európa-liga elődöntőket, nem sokkal azután, hogy a Bajnokok Ligájában is összeállt a döntős mezőny. A Dortmund és a Real Madrid játssza majd a finálét a PSG és a Bayern München búcsúja után, míg a másik oldalon egy olasz és egy német csapat feszülhet egymásnak a fináléban.

Az Atalanta és a Marseille játszotta az egyik elődöntőt, ami végül sima lett, 4-1-es összesítéssel nyertek az olaszok, és jutottak be a döntőbe. Az olaszországi visszavágón 3-0–ra nyert a Liverpoolt is kiütő Atalanta, akik ezzel ismét történelmet írtak, és reális esélyük lehet arra, hogy megnyerjék a sorozatot. Soron kívül Robert Fico már képes kommunikálni, folyamatosan javul az állapota

Miután a Leverkusen 2-0-ra verte az AS Romát Rómában az első meccsen, nyugodtan várhatta a visszavágót. Ugyanakkor csak saját magának köszönhette, hogy nehéz helyzetbe kerültek, miután két felesleges büntetőt hozott össze az ellenfélnek.

Parades a 43. és a 66. percben is betalált büntetőből, így minden kezdődhetett elölről. A veretlen Bundesliga-bajnok azonban nem hagyta ezt annyiban, és Mancini 82. percben szerzett öngóljával szépítettek, majd a 97. percben egyenlítettek. 4-2-es összesítéssel pedig ott vannak a fináléban, ami izgalmasnak ígérkezik.