Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Most először mutatták ki a madárinfluenzát az Antarktisz térségében

Ez pedig igen komoly aggodalomra ad okot.

...svg content...Fotó: MTI/EPA/Ritzau/Mads Claus Rasmussen
Orvostudomány
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az AFP jelentése szerint brit szakértők számoltak be arról, hogy most először mutatták ki a madárinfluenzát az Antarktisz térségében, ami igen masszív aggodalomra ad okot, hiszen a halálos vírus a pingvinekre és számos más helyi fajra jelent veszélyt.

A tudósok attól tartanak, hogy a magas patogenitású madárinfluenza (HPAI) történetének legsúlyosabb járványa eléri az Antarktiszt, mely számos madár számára létfontosságú szaporodási területnek számít. Soron kívül Pénteken sem várhatunk csodát az időjárástól

A Brit Antarktiszkutató Intézet (British Antarctic Survey) közlése szerint a szakértők mintákat vettek barna halfarkas madaraktól, miután több példány is elpusztult az Antarktisz fő szárazföldjétől északra fekvő brit tengerentúli területen található Bird-szigeten.

A brit sarkkutató intézet hétfőn egy közleményben jelentette be, hogy a teszteket az Egyesült Királyságba küldték elemzésre, s kivétel nélkül mindegyik pozitív eredményt mutatott.

A szakértők úgy vélik, a vírust nagy valószínűséggel a Dél-Amerikába vándorlásukról visszatérő madarak hozták magukkal, ahol nagy számban fordultak elő madárinfluenzás megbetegedések.

Dél-Georgia és a Déli-Sandwich-szigetek látogatói fokozott biológiai biztonsági intézkedések hatálya alá kerültek, az ottani madarakkal kapcsolatos tudományos terepmunkát pedig leállították a madárinfluenza járványos megjelenése miatt.

MÁV: a 110 tervezett jegykiadó automata közül már 79 működik

MÁV: a 110 tervezett jegykiadó automata közül már 79 működik

Gyors ütemben haladnak az új jegykiadó automaták telepítésével: a tervezett 110 közül 79 már működik.

Olyan fényben ragyogott fel ez a fekete lyuk, amilyet még sosem láthattunk

Amerikai csillagászok a James Webb űrteleszkóppal figyelték meg a Tejútrendszer közepén található szupermasszív fekete lyukat, amely által az is érthetőbbé válik, milyen fizikai törvényszerűségek működnek az objektumnál.

Kínai kézbe kerülhetnek a Volkswagen gyárai?

A Reuters értesülései szerint kínai gyártók érdeklődnek a Volkswagen bezárásra ítélt drezdai és osnabrücki üzemei iránt, ami jelentős fordulópontot jelenthet az európai autóipar történetében.