Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,99 Ft
Euró
392,67 Ft
Font
457,75 Ft
Bitcoin
64,387 $

Mikor nem a járvánnyal küzd, két autista gyermekét neveli egy indiai orvos

Az orvosként dolgozó és két autista fiát nevelő Meenakshi Mourya eddig is nehéz élete teljesen felfordult, amikor a koronavírus-járvány lecsapott Indiára.

Illusztráció / MTI/EPA/Szandzsív Gupta
Egészség/Életmód

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

A világon Indiában jelentették eddig a legtöbb koronavírusos esetet az Egyesült Államok mögött és az egészségügyi munkaerőhiány komoly terhet rak a jelenlegi dolgozókra. Tavaly egy hónapig, amikor a járvány tetőzött az országban Mourya egy hónapig nem tölthetett sok időt gyermekeivel, mivel hosszú és fárasztó órákat kellett a kórházban töltenie.

„Érzelmileg teljes mélyponton voltam, a szemem láttára haldokoltak az emberek” – mondta a Reutersnek a nő, aki otthonát szintén orvos férjével és 4, illetve 9 éves fiukkal osztja meg, akiknek segítség kell az evéshez és nehezen kommunikálnak – „Nem akarom, hogy így lássanak, mert sírni kezdenek.” Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

Mourya, aki Delhi legnagyobb kórházának aneszteziológusa, a járvány tetőzésénél kulcsfontosságú munkát végzett. Ekkor a főváros naponta 7-8000 új esetet diagnosztizált. Mindeközben elmondása szerint a fiai az ablaknál várták, hogy feltűnjön. A járvány miatt a fejlesztőfoglalkozásokat is törölték, emiatt még nagyobb volt rajta a nyomás:

„Nagyon nyugtalanok voltak, folyamatosan sírtak és az ablaknál ülve várták, hogy hazajöjjek. Néha nagyon zavarodott állapotba kerültek és nem ettek rendesen.”

Indiában február eleje óta ismét nőnek a koronavírus számai, már több, mint 1100000 esetet és 150000 halált okozott a járvány. Delhiben azonban most sokkal jobban kezelik a helyzetet, így Mouryának is több ideje van a gyerekeivel foglalkozni.

Továbbra is sírnak, amikor munkába megy és sokszor órákig ülnek az ablaknál, de amikor hazaér, már van ereje, hogy megadja nekik azt a figyelmet, amire szükségük van, sőt, egy fénypontja is volt nemrég a család megpróbáltatásainak: míg idősebb fiuknak nagyon nehezére esik a beszéd, a fiatalabb elkezdett szavakkal is kommunikálni.