Messi és Suarez mentette meg a vereségtől az Inter Miamit (videó)

Lionel Messi és Luis Suarez párosa egyre inkább érezteti a hatását, bár velük a sorban ennél többet várt volna az Inter Miami közönsége a Nashville ellen.

Fotó: EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Hujber Dávid

Nem mindig a legjobb keret nyeri a bajnokságot és a kupákat, még ha ez furcsán is hangzik. Számos példát láthatunk erre, és egyelőre nem lehet azt mondani, hogy az Inter Miami hengerelne a világsztárjaival. Az is igaz, hogy Messi és Suarez sem fiatal már, túl vannak pályafutásuk csúcsán, de így is klasszisok.

Suarez csak nemrég érkezett meg Miamiba, és már gólt is szerzett az MLS-ben. Messi legjobb barátja igyekszik a lehető legjobban hozzájárulni a csapat sikereihez, ami a Concacaf-bajnokok kupájában sincs másképp. A nyolcaddöntő első mérkőzését rendezték meg a Nashville ellen, ahol nem várt eredmény született. Soron kívül Buszbaleset történt Mexikóban, legkevesebb 18 ember életét vesztette

Az Inter Miami ellenfele ugyanis már a 4. percben eredményes volt, majd a 46. percben két góllal mentek. Nem tűnt úgy, hogy David Beckham csapata képes lesz visszahozni a mérkőzést, és noha van még egy visszavágó Miamiban március 14-én, nem mindegy, mekkora hátrányból várják a folytatást, ami izgalmasnak ígérkezik.

Végül egyik csapat sem került hátrányba, miután Messi az 52. percben szépített, addig Suarez a hosszabbításban, az utolsó pillanatokban talált be, amivel 2-2 lett a végeredmény. A két világsztár drámai módon hozta vissza az Inter Miami továbbjutási esélyeit, és várhatóan hazai pályán könnyebb dolguk lesz, ha minden topjátékos ott lehet a pályán.