389,35 Ft
453,65 Ft
63,780 $

Hivatalos: régóta vitatott szabálytól szabadul meg az UEFA

Hivatalosan is bejelentette az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA), hogy eltörlik a 2021-22-es szezontól kezdve az idegenbeli gólok szabályát.

Marquinhos, a Paris Saint-Germain játékosa (k), miután befejelte a PSG elsõ gólját az RB Leipzig ellen a labdarúgó Bajnokok Ligájának elõdöntõjében Lisszabonban 2020. augusztus 18-án. MTI/EPA/Getty pool/David Ramos

Nagy Noel

Régóta vitatott szabály volt az egyetemes futballban az idegenbeli gólok szabálya, amelyet oda-visszavágós formátumú, rendszerint kontinentális tornák (Bajnokok Ligája, Európa Liga) során alkalmaztak az egyenes kiesés szakaszokban.

A szabály lényege eddig az volt, hogy amennyiben a két mérkőzés a gólok számában döntetlenre jön ki, akkor az a csapat jut tovább, amelyik ellenfele hazai pályáján vagyis számára idegenbeli pályán több találatot szerzett. Soron kívül Budán nyílik meg hamarosan az ország legnagyobb Aldi üzlete

Így amennyiben egy párosításban az első mérkőzés 1-1, a második pedig 2-2-es döntetlennel zárult, akkor ebből a párharcból az jutott tovább, aki a 2-2-es mérkőzés során az idegenbeli fél volt. Évek óta azonban kritika tárgya, hogy ez nem igazságos módszer, ennyit nem számít a hazai pálya hiánya.

Az abszolút döntetlenek (például mindkét mérkőzés 1-1) esetében ráadásul már megvolt a jól bevált módszer: kétszer 15 perces hosszabbítás és amennyiben az sem jut eredményre, akkor büntetőpárbajra kerül sor.

Az UEFA legfrissebb döntésének értelmében teljesen ki fogják venni az idegenbeli gólok szabályát a 2021-22-es szezontól és a hosszabbítás + büntetőpárbaj formátumot fogják alkalmazni az összes, a két mérkőzés alapján döntetlennel záródó mérkőzésre.

A folyamatosan fejlődő futballban időnként érkeznek ilyen megújulások, ez a legújabb példa a játék evolúciójára. A mostani helyzet érdekessége, hogy az idegenbeli gólok szabálya már az ötvenes évek óta hagyomány volt, melynek a mostani szezonnal vége.

Megtalálhatták az amerikai és ausztrál szörfösök holttesteit Mexikóban

Nagy valószínűség szerint a holttestek azok a személyek személyazonosságait rejtik, akik nemrég tűntek el.

Videón Haaland mesternégyese a Manchester City meccséről

Haaland nagy napon van túl, ugyanis mesternégyest szerzett a Manchester City legutóbb mérkőzésén, amivel válaszoltak az Arsenal üzenetére.