388,74 Ft
451,91 Ft
62,639 $

Nem bírt Hollandia Ecuadorral Katarban

Váratlan módon csak döntetlenre futotta Hollandiának Ecuador ellen az A csoportban, amivel fontos pontokat veszítettek.

Fotó: EPA/Friedemann Vogel

Több szempontból is furcsa az idei világbajnokság, miközben egyre több meccsen látunk kevés gólt. Legutóbb sem mondhattuk azt, hogy csak úgy repkedtek a találatok, mert távolról sem erről volt szó.

Az A csoport aktuális mérkőzésén Hollandia és Ecuador feszült egymásnak. Két teljesen különböző stílus, nagyobb nevekkel, akik végül nem bírtak egymással, és ez mindkét csapatnak sokba került. Soron kívül Nagyot bukott Valter Attila a Giro d’Italia ötödik szakaszán

Egyik válogatott sem lehet túlzottan boldog, mert egy győzelemmel gyakorlatilag elintézhették volna a továbbjutásukat. Szenegál a délutáni győzelmével a harmadik helyen áll 3 ponttal Katar előtt, akik eddig nem tudtak pontot szerezni.

A csoportot Hollandia vezeti 4 egységgel, majd jön a szintén 4 pontos Ecuador. A két csapat csapott össze legutóbb egymással, és noha mindkét alakulat előtt megvolt az esély a győzelemre, be kellett érniük egy döntetlennel.

A hollandok nagyon jól kezdtek, az új sztár, Gakpo már a 6. percben eredményes volt, míg az első félidő vége előtt Ecuador egyenlített Estupinan találatával. Sokáig nem örülhettek, mert a VAR miatt visszavonták a gólt.

A 49. percben ezt már nem tették meg, Valencia köszönt be, ami után senki nem gondolta volna, hogy nem esik több gól a mérkőzésen. Ez az 1-1 tipikusan egy olyan eredmény, aminek nem tudnak örülni, főleg, ha Szenegál képes lesz meglepni Ecuadort, míg a hollandoknál erre kisebb az esély Katar ellen.