Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,65 Ft
Euró
388,63 Ft
Font
451,97 Ft
Bitcoin
62,491 $

Felmérés: a fiatalok többsége aggódik a jövője és az anyagi biztonsága miatt

Jelentős részük tapasztal kisebb-nagyobb akadályt abban, hogy megvalósítsa a terveit, a diákok fele pedig anyagi problémákkal is küzd.

Fotó: Unsplash
Belföld

Koós Alexandra

Szerkesztő

Az OTP Bank júliusi felméréséből kiderült, a középiskolások 12 százaléka, valamint a felsőoktatásban tanulók 70 százaléka dolgozik részmunkaidőben a tanulmányai mellett, azonban a válaszadók harmada aggódik a jövője miatt, miközben anyagi nehézségekre számítanak.

A fiatalok harmadát a továbbtanulás és a karrier, ötödét a lakhatás biztosítása, tizedét pedig a munkakeresés és a családalapítás foglalkoztatja, azonban jelentős részük tapasztal kisebb-nagyobb akadályt abban, hogy megvalósítsa terveit. Soron kívül Nagyot bukott Valter Attila a Giro d’Italia ötödik szakaszán

A résztvevők 56 százaléka adta meg válaszként, hogy a megfelelő anyagi háttér hiánya a tanulmányaikban is gondot okoz, emellett 35 százalék úgy véli, a pénzügyi problémák nehézséget jelentenek abban, hogy a családalapításra koncentráljanak.

Kétharmaduk felsőfokú végzettséget szeretne, azonban a fiatalok harmada tart attól, hogy a diplomával nem tud majd elhelyezkedni, miközben a válaszadók ötödének a megfelelő szak kiválasztása is komoly kihívást jelent.

Sajnálatos tény, hogy a fiatalok többsége aggódik az anyagi biztonsága miatt, emellett 16 százalékuk egyáltalán nem tud, 5 százalékuk pedig jelenleg nem is akar takarékoskodni. Céljaik között elsősorban az elektronikai cikkekre és élményekre való gyűjtés szerepel, illetve egyharmaduk saját lakásra vágyik.

A lakhatást elsősorban kollégiumban (31 százalék), szülőknél (23 százalék), valamint másokkal közös albérletben (16 százalék) oldják meg, anyagi segítségért pedig főként a szülőkhöz és rokonokhoz fordulnak, pénzügyi tanácsot azonban már csak 51 százalék kér tőlük.

A Napi.hu cikkéből kiderül, miszerint az OTP Bank a Pulzus Kutatási Rendszerrel közösen, 300 fő részvételével végezte el a kutatást, amelynek eredményei a 16 és 24 év közötti magyar lakosságot reprezentálják.

Jól vizsgáztak a történelemérettségi új követelményei

A Történelemoktatók Szakmai Egyesületének elnöke, Nánay Mihály szerint az új történelemérettségi-követelmények jól vizsgáztak, és változatos témákat kínáltak a diákoknak.