451,64 Ft
66,579 $

Egy furcsa döntés után csak zárt kapuk mögött kapja meg a trófeát a Real Madrid

Az ESPN információi szerint a játékosok a klub valdebebasi edzőközpontjában vehetik először kezükbe a La Liga-elsőségért járó trófeát.

...svg content...Fotó: A Real Madrid szurkolói ünnepelnek a madridi Cibeles téren, miután a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, a La Ligában vezető csapat megnyerte története 36. bajnoki címét 2024. május 4-én. A bajnoki címet az garantálja négy fordulóval a zárás előtt, hogy a Girona győzött az FC Barcelona ellen a La Liga 34. fordulójában, és a katalán csapat a pontkülönbség miatt nem érheti utol a fővárosi együttest. MTI/AP/Manu Fernández

A spanyol labdarúgó-szövetség eredetileg a madridi klub következő, Granada elleni idegenbeli mérkőzésén tervezte átadni a serleget, a Real Madrid azonban nem akarta, hogy az ünnepséget otthonától távol tartsák, egy olyan meccsen, amely matematikailag is megerősítheti a házigazda Granada kiesését az első osztályból, ezért elutasította ezt a javaslatot.

Az ESPN forrásai szerint ehelyett az RFEF elnöke, Pedro Rocha május 12-én reggel a Real Madrid City-ben adja át a trófeát a játékosoknak, a stábnak és Florentino Pérez elnöknek egy privát esemény keretében. Soron kívül Gigantikus légtisztító lehet az emberiség ütőkártyája a klímaváltozás elleni küzdelemben

A klub hivatalosan még nem erősítette meg a bajnoki ünneplés részleteit, azonban terveik szerint a csapat később bemutatja a trófeát a szurkolóknak és a város helyi hatóságainak. A hagyományos ünneplés, amely nyitott tetejű buszos városi körúttal kezdődik, még szervezés alatt áll.

„Szombaton örültünk, hogy megnyertük a bajnokságot”, de kontrollálnunk kellett az örömünket, mert fel kellett készülnünk erre a meccsre is. A bajnokságot félretettük, majd csütörtökön gondolkodunk az ünneplésen”, mondta Ancelotti.

A Real Madrid múlt hétvégén biztosította be a bajnoki címét, miután 3-0-ra legyőzte a Cádiz csapatát, míg a Barcelona 4-2-re kikapott Gironától. Ez a győzelem 13 pontos előnyt jelentett a csapat számára négy fordulóval a szezon vége előtt.

A klub ezzel a győzelemmel 36. alkalommal nyerte meg a spanyol bajnokságot, ami új rekordnak számít a mediterrán országban. Emellett a csapat továbbra is versenyben van a Bajnokok Ligája sikerért is, ahol szerdán a Bayern München elleni elődöntő második mérkőzése következik.