Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
354,91 Ft
Euró
385,31 Ft
Font
448,79 Ft
Bitcoin
64,387 $

A Facebook szellemiségének nem felel meg a kereszténység 

Köntös László református lelkész szerint bár fizikai üldözésről nincs szó, azonban folyamatban van egy olyan kulturális környezet kialakítása, amelyben a kereszténység kevésbé érvényesülhet. 

...svg content...Fotó: Unsplash
Belföld

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

A Facebook cenzúráját egyre több panasz éri, azonban nem csak abból a szempontból, hogy milyen tartalmakat szűrnek meg és milyet engednek át, az is problémákat okoz, hogy kik hirdethetnek, és ezekben a hirdetésekben is milyen üzenetek jelenhetnek meg. 

A (nem szélsőséges) jobboldali és/vagy konzervatív tartalmakat egyáltalán nem szeretik, ahogyan a kereszténységet sem. Erről beszélt az M5 Ez itt a kérdés című műsorában a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) elnöke, ugyanis a Facebook nem engedi hirdetni a hazai történelmi felekezetek párbeszédét szolgáló szervezetet. Soron kívül Életveszélyes állapotban van Robert Fico, mentőhelikopterrel szállították kórházba

Fischl Vilmos tájékoztatása szerint a rendszertől kapott virtuális indoklások szerint a MEÖT által hirdetni kívánt evangéliumi tartalmak „nem felelnek meg a hirdetési felület szellemiségének” – írja a Mandiner

„Nyilvánvaló, hogy Európában nem a kereszténység rendszerszintű, fizikai üldözéséről van szó, hanem egy olyan kulturális környezet tudatos felépítéséről, amelyben a kereszténység kevésbé érvényesülhet” – kommentálta Köntös László református lelkész. 

A lap figyelmét arra is felhívta, hogy ez nem az első eset, hogy ő hasonló jelenséggel találkozik: a korábban a RePoszt oldalán publikáló szerzők írásai közül az övét nem hirdethette a református blog. A Szilícium-völgyből sem akkor, sem most nem érkezett tartalmi válasz a miérteket firtató magyar (keresztény) kérdésekre.

Köntös László értékelése szerint „míg tehát egyik oldalról megy itt a nyugati mainstream liberális lózung az »értékekről«, a »nyilvánosságról«, a »szabadságjogokról«, addig simán meg lehet azt csinálni, hogy a közösségi média egyik leghatékonyabb, milliókat befolyásoló felülete egy hivatalos egyházi szervezet hirdetéseit letiltja”.

Korábban értetlenséget váltott ki, amikor egy mélyteológiai cikket szedtek le a lelki áldozásról, amely semmilyen kényes témát nem érintett. A Facebook ezután letiltotta a KV Blog valamennyi linkjét, amelyeket napokig üzenetként sem küldhettek egymásnak a felhasználók.

Az persze nem volt probléma ugyanezen időszakban, hogy az Iszlám Állam félhivatalos oldalain keresztül toborzott terroristákat soraiba és fenntartotta közösségi hálóját, de tudjuk, hogy a kereszténység nem felel meg a progresszív ideológiai elvárásoknak, ahogy erre a blog szerzői is rámutattak, sőt, nyíltan szemben is áll vele, azonban a kérdés az, hogy az iszlám mégis mennyire felel meg. 

David Curry, a keresztényüldözést világszerte monitorozó Open Doors szervezet vezetője korábban már többször is arra figyelmeztetett, hogy a keresztényeknek a nyugati világban is fel kell készülniük a cenzúrára. A Hetek című hetilapnak nyilatkozva azonban rámutatott arra is; ahol korlátozzák a vallásszabadságot, ott az ateisták jogai is csorbulnak – teszi hozzá a lap.