Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,22 Ft
Euró
385,85 Ft
Font
451,46 Ft
Bitcoin
71,330 $

Ebben az esetben mehet, vagy nem mehet egy gyerek fogorvoshoz a koronavírus idején

Müller Cecília egy teljesen életszerű helyzetet érintő kérdésre is reagált, ami sok szülő számára jelenthet fontos választ a gyermekeiket illetően.

Belföld

A T-800-as

Szerkesztő

Müller Cecília egy teljesen életszerű helyzetet érintő kérdésre is reagált, ami sok szülő számára jelenthet fontos választ a gyermekeiket illetően.

A koronavírus miatt az egészségügyi ellátás is megváltozott, új szabályok léptek érvénybe. A fogászati kérdések gyakoriak, és természetesen a gyerekek sem maradhatnak ki a sorból. Vannak azonban bizonyos helyzetek, amikor csak a sürgősebb esetekben lehet elmenni a fogászatra. Soron kívül Verőcei hajóbaleset: nagy sebességgel ütközhetett a motorcsónak, a szállodahajó kapitánya őrizetben

Az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján elhangzott az a kérdés is, hogy mehet-e fogorvoshoz a gyermek, miután az osztálytársánál pozitív lett a teszt, és az egész osztálynak karantént rendeltek el.

„Ha az egészségügyi hatóság szoros kontaktnak tekintette az egész osztályt, mert egy gyermek pozitívvá vált, akkor természetesen otthoni karanténban kell tartózkodnia az osztálytársaknak.” – mondta Müller Cecília.

„Ez azt jelenti, hogy ő 10 napig nem hagyhatja el az otthonát. Ez az alapeset. Ha egy fogorvosi ellenőrzésre, vagy kezelésre menne, akkor ebben az időszakban ezt nem teheti meg. Ki kell várni a lappangási időszakot, és meg kell várni, hogy fertőzött lett-e a gyermek, mutatja-e esetleg a koronavírus-fertőzésnek a tüneteit.”

„Természetesen, ha sürgősségi ellátásra van szüksége, mert esetleg olyan rossz foga van, hogy begyullad a csonthártyája is akár, akkor mindenképpen el kell hogy menjen, el kell hogy hagyja az otthonát.”

Müller Cecília egy intő jelről számolt be, hiába kevesebb a napi új fertőzésszám

„Ilyenkor telefonon vegye fel a kapcsolatot a fogorvossal. Maszkban, a saját gépkocsival, tömegközlekedési eszköz igénybevétele nélkül adott időpontra kell, hogy érkezzen a szülő a gyermekkel.

„Jelezni kell az ellátó orvos felé mindenképpen, hogy ő koronavírusos, vagy csak szoros kontaktszemély, és meg fog történni a sürgősségi beavatkozás. Az egyéb kezeléseket el kell halasztani a karantént lejártát követő időszakra.”