Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
362,55 Ft
Euró
389,45 Ft
Font
455,17 Ft
Bitcoin
59,027 $

Betiltották az arcot eltakaró ruhadarabok nyilvános viselését Svájcban

Két svájci kantonban – Ticinóban és Sankt Gallenben – már eddig is érvényben volt hasonló jellegű tilalom.

Fotó: Unsplash
Európa

Koós Alexandra

Szerkesztő

A jelentések szerint a svájci alsóház szerdán jóváhagyta az arcot eltakaró ruhadarabok, például a muszlim nők által visel burka és nikáb viselésére vonatkozó tilalmat. A felsőház korábban már elfogadta a jogszabályt, miután két évvel ezelőtt egy népszavazáson a svájci választópolgárok többsége támogatta az erre vonatkozó javaslatot.

Mint kiderült, az alsóház jóváhagyása után az ország teljes területére vonatkozó új törvény értelmében akár 1000 svájci frank (400 ezer forint) pénzbírságot is ki lehet majd szabni arra, aki megsérti az előírásokat. A tilalom az orrot, szájat és a szemeket is eltakaró ruhadarabokra – tehát a vallási viseletek mellett például a símaszkokra és más kendőkre is – vonatkozik nyilvános helyeken. Soron kívül Nem volt valós az érdi fiatal terrortámadással való fenyegetőzése, csak a nézettségért csinálta

Két svájci kantonban – Ticinóban és Sankt Gallenben – már eddig is érvényben volt hasonló jellegű tilalom. A mostani szövetségi szintű szabályozással Svájc Belgiumhoz és Franciaországhoz csatlakozik, ahol már korábban törvényt hoztak az arcot eltakaró viseletek tilalmáról – írta meg a hirado.hu az MTI beszámolója alapján.

Ahogy már megírtuk, Gabriel Attal francia oktatási miniszter augusztus végén jelentette be, hogy a francia kormány betiltja az abaja (női muzulmán köntös) viselését az oktatási intézményekben, mert az „politikai támadást” jelent a szekularizáció (az állam és a vallás szétválasztása) ellen. Véleménye szerint amikor belépünk egy osztályterembe, nem szabad, hogy a tanulók vallását pusztán a kinézetükből meg lehessen állapítani.

Szeptember elején pedig arról érkezett hír, hogy hivatalossá vált az abaja tiltása a francia közoktatási intézményekben. Tették mindezt úgy, hogy egyes muszlim családok határozottan ellenezték. Pár nappal később pedig őrizetbe vették egy gimnazista lány apját, aki halálosan megfenyegette lánya iskolájának igazgatóját, amiért az nem engedte be az intézménybe a muszlim köntöst viselő tanulót.