Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,72 Ft
Euró
388,64 Ft
Font
451,77 Ft
Bitcoin
61,672 $

Svédország és Ausztria mintájára tenné Ukrajnát semlegessé Oroszország

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője két országot is felhozott példaként, amelynek mintájára Ukrajna semlegessé válhatna.

Vlagyimir Putyin orosz elnök (j) megbeszélést folytat Szergej Sojgu orosz védelmi miniszterrel (b2) és Valerij Geraszimovval, az orosz fegyveres erõk vezérkari fõnökével Moszkvában 2022. február 27-én. Az orosz elnök február 24-én rendelte el katonai mûvelet végrehajtását a Donyec-medencében, leszögezve, hogy Oroszország tervei között nem szerepel Ukrajna megszállása, ugyanakkor törekedni fog az ország demilitarizálására. Az orosz erõk mindazonáltal Ukrajna más térségei, így a fõváros ellen is hadmûveletet folytatnak, és támadást indítottak a Moszkva-barát szakadárok is az általuk ellenõrzött kelet-ukrajnai területeken. Az ukrán vezetés hadiállapotot vezetett be. A felek halálos áldozatokról és sebesültekrõl is beszámoltak. A nemzetközi közösség sorra jelent be büntetõintézkedéseket Moszkva ellen. MTI/AP/Szputnyik/Alekszej Nyikolszkij
Európa

Nagy Noel

Szerkesztő

Az AFP hírügynökség beszámolója szerint jelenleg azon folynak a tárgyalások főként, hogyan váljon semlegessé Ukrajna. Ennek pontos formájára számos variációt felvetettek, egyet pedig úgy tűnik, az oroszok is el tudnának fogadni.

Peszkov ugyanis elmondta, hogy Ausztria és Svédország mintájára válhatna Ukrajna semlegessé, ezt a kompromisszumot a Kreml is el tudná fogadni. A szóvivő ugyanakkor jelezte, hogy a demilitarizáció továbbra is fontos Oroszország számára. Soron kívül Az inflációra hivatkozva többször is árat emelhetnek a bankok

A Sky News beszámolója szerint ez azt jelentené, hogy Ukrajnának továbbra is önálló hadserege lehetne, de nem csatlakozhatna semmilyen katonai blokkhoz. Ez pedig egyet jelentene azzal, hogy a NATO-hoz sem.

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

Ausztriának is megvan a saját maga hadserege, azonban az 1955-ös Ausztriai Államszerződés és az osztrák alkotmány is rögzíti, hogy az ország nem csatlakozhat semmilyen katonai szövetséghez és nem létesíthetnek külföldi hadseregek katonai bázist az ország területén.

Ha egy ilyen egyezségre jutnak, akkor viszont érvénytelenné válik a 2008-as ígéret, amelynek alapján megígérték Ukrajnának a jövőbeli NATO-tagságot – ennek irányába azonban szinte semmilyen lépés nem történt.

Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke is azonban elismerte, hogy jelenleg erősen úgy tűnik, az ország lemondhat a jövőbeli NATO-tagságról. Ez a megállapodás pedig érzékeny politikai pofon lehet a Nyugatnak, amely évek óta hitegette Ukrajnát egy jövőbeli tagsággal.

Szentkirályi Alexandra: „Karácsonyék kitiltanák az autók kétharmadát. Ez őrület”

Szentkirályi Alexandra azt mondja, Karácsony Gergelyék arra készülnek, hogy kitiltsák az autók kétharmadát Budapestről.