Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
359,84 Ft
Euró
387,72 Ft
Font
450,63 Ft
Bitcoin
61,088 $

Abramovics még Putyintól is elhatárolta magát, hogy az EU visszaadja a pénzét

Roman Abramovics orosz üzletembert már évtizedek óta Vlagyimir Putyin egyik legközelebbi oligarchájaként tartják számon, ennek megfelelően az inváziót követően szankciókkal sújtották.

Roman Abramovics orosz milliárdos érkezik az ellene indított per tárgyalására a fribourgi kerületi bíróságra 2018. május 2-án. Abramovicsot, valamint a tulajdonában lévõ orosz Szibnyeft olajcéget a londoni székhelyû Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) perelte be egy korábbi, 1997-ben nyújtott hitel miatt, ami mára meghaladja 38 millió eurót (kb. 12 milliárd Ft). Az EBRD 1997 során nyújtott hitelt az SBS Agro nevû orosz banknak, melynek fedezeteként a bank azt kérte, elsõ legyen a hitelezõk sorában az SBS által meghitelezett társaságnál, mely történetesen a svájci Runicom SA volt. Ezt a céget használta Abramovich a Szibnyeft olajának adó-hatékony értékesítésére. Az SBS Agro az orosz bankválság idején összeomlott, így az EBRD a svájci társasággal szemben igyekezett érvényesíteni követelését, a pénz azonban rejtélyes módon a Szibnyefthez vándorolt. (MTI/EPA/Anthony Anex)
Európa

Nagy Noel

Szerkesztő

Az 55 éves oligarcha talán azzal vált a legismertebbé, hogy a Chelsea futballklubjának tulajdonosa volt 2003 óta és több rangos trófeát is megnyert irányításával a csapat. Abramovics főként Angliában végezte mostanság pénzügyi tevékenységét, amely az orosz oligarchák egyik kedvenc helye volt a háborúig.

Miután február 24-én Oroszország megindította invázióját Ukrajna ellen, az Európai Unió és Nagy-Britannia azonnal reagált, és a Putyinhoz feltételezetten legközelebb álló oligarchákat is elkezdte szankcionálni. Soron kívül Hamarosan kapható lesz Azahriah és a Tisza cipő limitált kollekciója

Ebbe a körbe tartozott Abramovics is, akinek a többi oligarchához hasonlóan befagyasztották a több milliárd dollár értékű vagyona egy részét, valamint utazási korlátozásokat vezettek be rá. Az EU például egyértelművé tette, hogy Abramovics azért került szankciólistára, mert régóta szoros kapcsolatot ápol Putyinnal.

Az EUObserver tudomása szerint viszont Abramovics beperelte az Európai Unió Tanácsát a luxemburgi uniós bíróság előtt annak érdekében, hogy feloldják a rá vonatkozó szankciókat. Ehhez pedig még Putyintól is elhatárolta magát az oligarcha:

Abramovics úr sosem fejezte ki támogatását az Orosz Föderáció Ukrajnával kapcsolatos politikája iránt” – fogalmazott az orosz üzletembert védő Daldewolf belga ügyvédi iroda a közleményében, amely része az uniós szervek győzködésének.

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

A közleményben hozzátették, hogy Abramovics már az előtt szerezte a vagyonát, hogy Putyin hatalomra került és a jelenlegi elnök regnálása óta a vagyona jelentős részét Oroszországon kívül menedzselte és fektette be.

Még ha ez igaz is lenne, az sem vetne jobb fényt Abramovicsra, ugyanis ez azt jelentené, hogy az Oroszországban kilencvenes években lezajlott rablóprivatizáció során csatlakozott azokhoz, akik valósággal kifosztották az országot.

Deutsch Tamás sem hiányzik majd a köztévés EP-vitáról

A közelgő EP-választások kapcsán vitát szervez a köztévé, amelyen több párt EP-listavezetője is részt vesz.

Rekordszámú alkalmazást blokkolt a Google a Play Áruházban

2024-ben új szabályokat vezetett be a biztonsági kezdeményezése részeként a Google, amelyek értelmében jelentősen megnőtt az elutasított alkalmazások száma.