Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,56 Ft
Euró
391,96 Ft
Font
457,87 Ft
Bitcoin
64,080 $

A vakcina valójában soha nem irthatja ki teljesen a koronavírust?

Egyes szakértők szerint valószínűtlen, hogy a koronavírus elleni vakcina valaha is teljesen kiirtja a betegséget, és valószínűleg az hasonlólóvá válhat a szezonális influenzához.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

Egyes szakértők szerint valószínűtlen, hogy a koronavírus elleni vakcina valaha is teljesen kiirtja a betegséget, és valószínűleg az hasonlólóvá válhat a szezonális influenzához.

Egyes elemzések és tanulmányok igen borúlátó képet festenek a koronavírus helyzetéről, annak jövőjéről. Még mindig számtalan kérdés vetődik fel azzal kapcsolatban, hogy a vírusnak milyen utóhatásai lehetnek. Soron kívül Reagált a Magyar Ásványolaj Szövetség a kormány felszólítására

Legutóbb az derült ki, hogy a betegség néhány esetben hosszú távú szívkárosodáshoz vezethet, miközben sok olyan idős otthoni beteg van, akik a pozitív teszt előtt még csak tüneteket sem produkáltak.

A Metro most arról ír a cikkében a szakértő véleményekre hivatkozva, hogy a koronavírus elleni vakcina ugyan segíteni fog, valószínűtlen, hogy az valaha is teljesen kiírtja a betegséget, és valószínűleg később hasonló lesz a szezonális influenzajárványhoz.

Sir Patrick Vallance azt is elmondta, nem gondolja, hogy a vakcina jövő év tavaszáig megérkezhet, legalábbis annak bármiféle széles körű közösségi felhasználása. Rámutatott arra a tényre is, hogy egy ilyen gyógyszer kifejlesztése hosszú időt vesz igénybe. Bizonyos esetekben évek telnek el a vakcina megtalálásáig.

Az eddigi bizonyítékok szerint a himlő volt az egyetlen betegség, amit teljes mértékben képesek voltak felszámolni. Az előrejelzés szerint a koronavírus kezelése a jövőben hasonló lesz ahhoz, mint ahogyan a társadalom minden télen szembeszáll az influenzajárvánnyal.

A szakember hangsúlyozta, ez a saját értékelése, de úgy gondolja, hogy sok ember van ezen a véleményen, miszerint örökre már nem szabadulhatunk meg a vírustól. Sir Patrick Vallance hozzátette, nyilvánvaló, hogy a kezelés jobbá válik, miután az oltás elérhető lesz, ami csökkenti a fertőzés esélyét és a betegség súlyosságát.

A véleményét azt követően mondta el, hogy a főorvos-helyettes Jonathan Van-Tam professzor állítólag úgy fogalmazott a képviselőknek, az oltást csak karácsony után lehet bevezetni. Sir Patrick szerint a következő hónapok lesznek azok, amikor világosabbá válik, vannak-e olyan oltások, amelyek megvédik az embereket, és kiderül, hogy azok mennyi ideig hatnak.

8 családtagját és a vállalkozását is elvesztette a koronavírus miatt

További kérdéseket vet fel, hogy noha egyes oltások immunválaszt okoznak, az még mindig nem világos, hogy megakadályozzák-e az emberek fertőzését. Ehhez a harmadik fázisú vizsgáltok szükségesek, ami hosszabb időt vesz igénybe. A világ minden országában dollármilliárdokat költenek el a több mint 150 különböző oltás kifejlesztésére. Általában 10-15 évbe telik, hogy az oltóanyagot biztonságosan forgalomba hozhatnak. Ehhez képest még csak 1 év sem telt el a koronavírus megjelenése óta.

Bristolból Rómába szállítottak egy újszülöttet életmentő műtétre, Giorgia Meloni járt közben az ügyben

Az olasz miniszterelnök személyesen járt közben az újszülött ügyében, hogy mihamarabb Rómába érjen.

Az Android 15 és a mesterséges intelligencia köré épül a Google fejlesztői konferenciája

A május 14-16. között megrendezésre kerülő Google I/O fejlesztői konferencián jelentős frissítéseket mutat be a vállalat, köztük az Android 15-öt és az abban helyet kapó mesterséges intelligencia képességeket is.