Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,73 Ft
Euró
388,82 Ft
Font
451,58 Ft
Bitcoin
62,386 $

A koronavírus-vakcinában való kételkedés óriási problémákat hordoz magában

A potenciális COVID-19 védőoltással kapcsolatos szkepticizmus hatalmas gondokat okozhat a jövőben mind az egészséges, mind a beteg személyekre nézve.

Peking, 2020. szeptember 24. Koronavírus elleni vakcinát tartalmazó ampullák a Sinovac Biotech kínai gyógyszergyártó vállalatnál egy sajtóbejáráson Pekingben 2020. szpetember 24-én. A Sinovac közlése szerint az általuk fejlesztett CoronaVac elnevezésű potenciális vakcina 2021 elejére már forgalmazható lesz az egész világon, beleértve az Egyesült Államokat is. MTI/EPA/Vu Hong
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A potenciális COVID-19 védőoltással kapcsolatos szkepticizmus hatalmas gondokat okozhat a jövőben mind az egészséges, mind a beteg személyekre nézve.

Dr. William Schaffner, a Vanderbilt Egyetem Orvosi Központjának infektológus professzora csütörtökön a CNN-nek adott interjúban elmondta, a vakcina kifejlesztése önmagában még semmit sem jelent, ha vannak olyan emberek, akik nem fogják magukat beoltatni, mert hisznek az összeesküvés-elméletekben, vagy egyszerűen csak úgy gondolják, több káruk, mint hasznuk származhatna belőle. Soron kívül Vitézy Karácsonyról: a legfontosabb dolga, hogy Salgótarjánban Dobrev kampányát vigye

A legutóbbi közvélemény-kutatásokból megtudhattuk, hogy néhány hónap alatt jelentősen megemelkedett azoknak az amerikai állampolgároknak az aránya, akik semmiféleképpen sem akarják megkapni a koronavírus elleni oltóanyagot a jövőben.

„A kutatásokból nem derült ki a szkepticizmus forrása, továbbá az, hogy mennyire bíznak az orvosi szakmában az emberek. Jelenleg mindenki nagyon fél. Azt hallom, hogy sokan szinte rettegnek a vakcinától. Ha mi, orvosok, nem ajánljuk nekik azonnal, amint elérhetővé válik, azzal csak elodázhatjuk a vakcinációs program sikerességét.”

magyarázta Schaffner.

A szakember hozzátette, az amerikai Járványügyi és Járványmegelőzési Központ (CDC) és az Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet (FDA) gyakran politikai nyomásra cselekszik, ami nem éppen a legjobb fényben veti fel még a védőoltásban hívő egyének előtt sem a szervezeteket és a kormányt.

„Az FDA és a CDC megítélése az utóbbi időkben eléggé a negatív irányba hajlott, mivel politikai behatások érték őket. Az FDA nemrég bejelentette, hogy a Fehér Ház kérésére megváltoztatja az alapvető fejlesztési szabályokat, hogy minél hamarabb jóváhagyhassák a vakcinát – ez szerintem teljesen elfogadhatatlan.”

Schaffner közölte, mindennemű politikai befolyást ki kellene küszöbölni, erre azonban nem sok esély van egyrészt a novemberi elnökválasztás közeledtével, másrészt azért, mert sajnos az orvostudományba és a gyógyszeriparba is beszivárogtak a politikai tényezők.