Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,90 Ft
Euró
389,27 Ft
Font
452,06 Ft
Bitcoin
62,403 $

5 hely, ahol biztosan elkaphatjuk a koronavírust

A WHO legfrissebb előrejelzése alapján a pandémia akár két évig is eltarthat, ezért nem árt, ha összegezzük, milyen helyeket lesz érdemes elkerülnünk annak érdekében, hogy egészségesek maradjunk.

Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A WHO legfrissebb előrejelzése alapján a pandémia akár két évig is eltarthat, ezért nem árt, ha összegezzük, milyen helyeket lesz érdemes elkerülnünk annak érdekében, hogy egészségesek maradjunk.

Természetesen nincs egyetlen kutató sincs a világon, aki 100%-os pontossággal meg tudná mondani, mikorra lehet vége a koronavírus-járványnak, hiszen még a vakcinák fejlesztésének utolsó fázisai is csak nemrég kezdődtek el, a második hullám tetőzése pedig ősz végéig várathat magára. Soron kívül Kiderült, hogy alakul a benzin ára péntektől

Ahhoz, hogy teljes biztonságban érezhessük magunkat, elengedhetetlen a maszk viselése, továbbá be kell tartanunk a közösségi távolságtartással kapcsolatos szabályozásokat. Ha még ennél is tovább szeretnénk menni, akkor nem árt, ha ritkábban látogatunk meg néhány helyet, ugyanis bizonyos tevékenységek által nagyobb a kockázata annak, hogy megfertőződjünk a COVID-19 kórokozójával.

Megkérdeztünk egy orvost arról, mit nem csinálna járvány idején, illetve hogyan minimalizálná a koronavírus-fertőzés esélyét. Talán nem meglepő, hogy ugyanazokat a válaszokat kaptuk, mint amit az Egészségügyi Világszervezet is tanácsolt, de van azért köztük egy-két meglepő javaslat is.

Hogy milyen helyekre nem érdemes tehát betennünk a lábunkat pandémia idején? A következő top 5-ös listánkból kiderül!

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/5-biztos-jele-annak-hogy-elkaptuk-a-koronavirust/

Nyaralás és utazás, szinte bárhová

Bármennyire is csábítónak tűnik, egy egyszerű tengerentúli vagy európai nyaralás is óriási kockázatokat hordoz magában. A március óta életben lévő korlátozások miatt néhány országba a mai napig tilos beutazni, erre pedig nyomós érvek vannak.

Elsősorban a legkisebb eséllyel akkor kaphatjuk el a koronavírust, ha otthon tartózkodunk, és nem mozdulunk ki a házunkból vagy a lakásunkból.

A világ szinte összes járványmegelőzési központja azt javasolja a magasabb kockázati csoportba tartozó személyeknek, úgymint az időseknek és a krónikus betegségekben szenvedőknek, hogy mindenféle szükségtelen utazást kerüljenek el.

Éjszakai szórakozóhelyek

Mondhatjuk, hogy talán a legnagyobb veszélyt jelenleg az éjszakai bárok és klubok jelentik. Habár rengeteg bár, étterem és kávézó igyekszik minden erejével betartani az előírásokat, több esetben is szinte képtelenség őket maradéktalanul alkalmazni.

Michigan államban például egyetlen szórakozóhelyhez kötöttek egy friss gócpontot, ahol 140-en kapták el a koronavírust, ezen kívül Dél-Koreában egy 29 éves tünetmentes férfi 246 embert fertőzött meg egy hosszú éjszakai ivótúra során.

A kocsmák és vendéglátóipari egységek meglátogatása teljesen összeegyeztethetetlen a közösségi távolságtartás alapvető szabályaival – egy kis helyiségbe vagyunk zsúfolva más emberekkel együtt, ezért a rizikó óriási.

Edzőtermek

Egy igazán paradoxon helyzet állt elő, mivel mindannyiunknak fontos fittnek maradni, edzeni és súly veszteni, viszont kifejezetten veszélyes lehet felkutatnunk a legközelebbi fitnesztermet vagy beltéri sportközpontot.

Edzés közben azokat a gépeket és eszközöket használjuk, amiket korábban más tornázók is a kezükbe vettek, rajtuk maradhatnak izzadság- és nyálcseppek; az utóbbiról pedig köztudott, hogy hordozhatja magában a koronavírus kórokozóját.

Az sem járul hozzá a biztonságérzethez, hogy általában a szellőztetés sem megoldott, valamint a légzésünk is intenzívebb egy-egy tréning alkalmával, így könnyebben magunkba szívhatjuk az esetlegesen fertőzött részecskéket.

Báltermek

Akik szeretik a táncesteket és a bálokat, azoknak van egy rossz hírünk: egy ideig ki kell hagyniuk az önfeledt szórakozást.

Augusztus 8-án az Emerging Infectious Diseases tudományos lapban megjelent publikációból kiderült, hogy Dél-Koreában az egyik legagresszívebb fertőzési gócpont éppen egy bálteremmel állt összefüggésben, ahol rengeteg ember egymással táncolva kapta el a koronavírust.

Orvosi rendelők

Igaz, hogy vészhelyzet esetén, illetve ha nem érezzük túl jól magunkat, érdemes felkeresnünk háziorvosunkat vagy a szakrendeléseket, viszont ezt sem kellene minden áron megtennünk.

Amikor például egy klinikára vagy kórházba érkezünk, azonnal megemelkedik a fertőzés kockázata még akkor is, ha COVID-19 mentes rendelőkben és várókban ülünk. Az orvosok és az ápolók mindent megtesznek azért, hogy a pácienseket egymástól minél távolabb tartsák, ez viszont nem mindig sikerül még nekik sem.

Legjobb tanácsként azt javasoljuk, csupán akkor menjünk el személyesen orvosunkhoz, ha meg vagyunk győződve arról, hogy súlyos problémánk lehet.

Kikerül a módosító-javaslatból a gyónási titokra vonatkozó rész

A Fidesz csak szigorítást tud támogatni a gyermekbántalmazási szabályozásnál.