Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
356,52 Ft
Euró
385,59 Ft
Font
448,66 Ft
Bitcoin
61,395 $

A Twitter lépett: több ezer, kínai propagandát terjesztő fiókot tiltott le

Miután elkezdtek terjedni a platformon a Hszincsiangban elkövetett emberi jogi visszaélésekről szóló bejegyzések, a kínai propagandagépezet is támadásba lendült, és megpróbálták visszaszorítani a számukra kellemetlen információkat.

A Törökországban élõ, muszlim vallású, nyugat-kínai ujgur kisebbség tagjai Vang Ji kínai külügyminiszter törökországi látogatása ellen tüntetnek Isztambulban 2021. március 25-én. A résztvevõk az ujgurok függetlenségét jelképezõ kék-fehér zászlót lengetik, és Kína-ellenes szlogeneket skandálnak. Emberi jogi csoportok szerint az északnyugat-kínai Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területen a kínai hatóságok az ujgurokat átnevelõtáborokban tartják fogva, ahol kényszermunkának és sterilizációnak vetik alá õket. A pekingi vezetés állítása szerint az ujgurokat valójában szakképzõ központokban képezik egyebek között a vallási szélsõségesség elleni harc céljából. MTI/EPA/Sedat Suna
Ázsia

Borbély Fanni

Szerkesztő

Ez azonban nem sikerült, ugyanis a Twitter fellépett a rohamosan terjedő, több ezer fiókhoz köthető propagandagépezet ellen, és rengeteg hamis fiókot tiltottak le. A Twitteren ugyanis több ezer, hamis ujgur profilt hoztak létre, nem létező emberek neveivel és képeivel, és minden poszt azt hirdette, hogy mennyire jó és boldog életük is van a Kínában egyébként üldözött ujguroknak.

A kínai állami propaganda célja nyilvánvalóan az volt, hogy eloszlassa a hosszú évek óta tartó elnyomás bizonyítékait, miután tömeges átnevelést, kényszermunkát és sterilizálást alkalmaznak az ujguroknál. A Twitter szerint az eltávolított fiókokkal nem bajlódtak sokat alkotóik, hiszen többnyire „újrahasznosított” fiókokat találtak, melyeket korábban szappanoperák és pornográf tartalmak megosztására használtak. Soron kívül Három ember életét vesztette egy kamion rakterében az M1-es autópályán

A 2160 eltávolított fiók mindegyike rendkívül „kínos” volt, és abszolút valószínűtlen állításokat fogalmazott meg az ujgurok élete kapcsán. A fiókokról több mint 30 ezer tweet került a platformra, és irreálisan görcsösen próbálták megmagyarázni, hogy minden, amit eddig állítottak Kínáról az ujgurokkal való bánásmód és elnyomás kapcsán, hamis – írja a Guardian.