Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,02 Ft
Euró
392,68 Ft
Font
458,56 Ft
Bitcoin
64,007 $

További Hírek

Hiába magyarázkodik Kína mindenféle terrorfenyegetésről, a legtöbb szakértő és már számos kormány is tényként kezeli, hogy a hatóságok népirtást folytatnak Hszincsiang régióban.

Számos emberi jogi aktivista egybehangzó beszámolója szerint egészen barbári kísérleteket végeznek az ujgurokon a kínai hatóságok.

Több német vállalatot is azzal vádolnak, hogy "hasznot húznak" a Kínában élő ujgur muszlimok kényszermunkájából.

Az országok komolyan aggódnak az ujgur muzulmánokkal szembeni bánásmód miatt.

A The Information keddi jelentése szerint egyes kínai Apple-beszállítók nem fogadnak el kisebbségi álláspályázatokat, sőt, kikötik, hogy a perifériára szorult csoportok tagjai ne is jelentkezzenek.

A kínai külügyminiszter meglehetősen élesen vágott vissza azért, mert sokan felszólaltak az állampárt ujgurok elleni Hszincsiangi tevékenysége ellen.

A hivatalos adatok azt mutatják, hogy a születési ráta 2017 és 2019 között csaknem a felére csökkent, mely az összes kínai tartomány és régió közül a legmeredekebb csökkenés ebben az időszakban, és 1950 óta globálisan a legszélsőségesebb is.

Kína hétfőn felszólította az Egyesült Államokat, Németországot és az Egyesült Királyságot, hogy mondjanak le egy közelgő videokonferenciát, mely az ujgur muzulmán kisebbséggel szembeni pekingi fellépésről szól majd, továbbá felszólította az ENSZ többi tagját, hogy ne vegyenek részt az eseményen.

Az amerikai elnök júniusban személyesen fog részt venni a G7-csúcstalálkozón az Egyesült Királyságban, ahol várhatóan felveti majd az ujgur kérdést is.

Az Adidashoz és Blueberryhez hasonló cégek döntés előtt állnak: vagy nem bojkottálják a kínai Hszincsiangból érkező – állítólag ujgur kényszermunkával gyártott – pamutot, vagy elvesztik az egyik legnagyobb piacukat.