Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,229 $

Több millió önkéntesen tesztelheti az egyik nagyvállalat a koronavírus-vakcinát

A Johnson & Johnson akár egymilliárd potenciális COVID-19 védőoltást gyárthat le a jövőbe, továbbá az ellenanyag hatékonyságának ellenőrzése céljából segítheti a vakcinációs folyamatokat is.

Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Johnson & Johnson akár egymilliárd potenciális COVID-19 védőoltást gyárthat le a jövőbe, továbbá az ellenanyag hatékonyságának ellenőrzése céljából segítheti a vakcinációs folyamatokat is.

A Johnson & Johnson múlt hónapban kezdte meg a humán kísérleti tesztelések első szakaszát, miután a belga Janssennel közösen kifejlesztett oltóanyag-aspiránsuk majmokon rendkívül pozitív eredményeket produkált. Soron kívül Arne Slot váltja Jürgen Kloppot a Liverpool kispadján

A Reuters hírügynökségnek a Janssen vakcináért felelős vezetője, Johan Van Hoof elmondta, a széleskörű vizsgálatok októberben indulhatnak meg, a céljuk pedig az lesz, hogy idén év végére vagy legkésőbb jövő év elejére bebizonyíthassák, mennyire effektív a készítményük.

A szakember hozzátette, a védőoltás gyártását már annak ellenére megkezdték, hogy pénzügyi akadályokba ütköztek, hiszen ha kiderül, hatásos a koronavírus-fertőzéssel szemben, akkor azonnal be tudják őket vetni.

2021 első negyedévére több millió dózis lesz készen, év végére akár egymilliárd adagot is előállíthatnak a lehetséges ellenszérumból. A szélesebb spektrumú, harmadik fázisú teszteket olyan helyeken akarják lefolytatni, ahol a vírus fertőzőképessége és terjedésének intenzitása a legmagasabb, ezért legnagyobb valószínűséggel az Egyesült Államokban és Latin-Amerikában végezhetik el.

Ha valamilyen csoda történne, és alábbhagyna a fertőzés felélénkülése, akkor a klasszikus eljárással önkéntesek szervezetébe fecskendeznék a gyengített vírust, hogy ezután megfigyelhessék, milyen módon hat rájuk a vakcina. Ez az opció nyilván etikai kérdéseket is felvetne, de nem szabad kizárniuk ezt az eshetőséget sem, mivel a cél az, hogy minél hamarabb elkészüljön a szer.

Mindeközben az USA egy 1,5 milliárd dolláros üzletet kötött a Modernával, amelynek értelmében 100 millió adag potenciális COVID-19 vakcinát foglaltak le maguknak az amerikaiak; Oroszországban pedig már a lakosság körében elindították a védőoltások beadását úgy, hogy teljesen kihagyták a nélkülözhetetlen harmadik tesztfázist.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/harom-uj-koronavirus-torzset-fedeztek-fel-del-koreaban/